.
top of page

חזרה לעמוד הראשי - עורך דין צבאי | ועדת התאמה לשירות בצבא

ועדת התאמה לשירות צבאי - וה״ל

עריק ? מחפש עו״ד צבאי עם ניסיון והצלחות בתחום ?! אל תתפשר וקח את הטובה ביותר ! עו״ד לימור ברמלי בעלת ניסיון רב בייצוג עריקים ומשתמטים, לאחר שנים רבות כאחראית על תחום העריקים בפרקליטות הצבאית וכסנגורית צבאית המייצגת חיילים רבים בתיקי עריקות והשתמטות מול הצבא 

 כלל עורכי הדין במשרד הינם קציני משפט צבאי אשר שירתו בעברם כתובעים בכירים בפרקליטות הצבאית, קציני חקירות ומפקדי בסיסים במשטרה הצבאית  ומייצגים חיילים רבים בפני בתי הדין הצבאיים ברחבי הארץ וועדות התאמה לשירות כסנגורים צבאיים.     

לייעוץ מיידי עם עורך דין צבאי בנושא עריקות וועדת התאמה לשירות התקשרו :
עו״ד לימור ברמלי - 058-5505404
עו״ד אופיר ברמלי - 058-5404505
(מומלץ לשמור את המספר למקרי חירום - זמינות 24/7 במקרה של חקירה / מעצר

מה היא ״ועדת התאמה לשירות״ - וה״ל ? האם ניתן לקבל פטור משירות צבאי ?

ועדת התאמה לשירות צבאי, או בראשי תיבות - וה״ל, היא ועדה מיוחדת בצבא אשר מתכנסת ודנה בהמשך שירותו הצבאי של חייל ומידת התאמתו להמשך שירות הצבא. ועדת התאמה לשירות (וה״ל) דנה בנסיבותיו האישיות של כל חייל וחייל, בוחנת האם הוא יכול להמשיך ולשרת בצבא, או שאולי יש להעניק לו פטור משירות הצבאי.

האם ועדת התאמה לשירות מתקיימת בפני מפקדיו של החייל ? 

ועדת התאמה לשירות היא ועדה מקצועית, השייכת למיט״ב באגף כח האדם בצה״ל (אכ״א). הועדה מונה מספר חברים ובראשות הועדה עומד יו״ר שהוא קצין בדרגת סגן אלוף.  

איך מתנהל הדיון בועדת התאמה לשירות (וה״ל) ?

במסגרת הדיון בפני חברי הועדה, חברי הועדה ישמעו את דברי החייל ומפקדיו. בסיום הדיון בועדת ההתאמה, חברי הועדה יקבלו החלטה אודות המשך שירותו הצבאי של החייל. אם החייל עצור, הוועדה תתקיים בתוך כותלי הכלא. החייל יכול לבקש כי עורך דין צבאי מטעמו, יוסיף על דבריו ויעלה טיעונים משפטיים, מדוע נכון להשאיר את החייל בצבא או לפטור אותו משירות צבאי.  

האם החייל רשאי להיות מיוצג על ידי עורך דין בוועדת התאמה לשירות ?

כל חייל רשאי להיות מיוצג על ידי עורך דין בועדה. תפקידו של עורך הדין הצבאי הוא להציג את טיעוניו של החייל מדוע נכון לפטור אותו משירות / להשאיר אותו בשירות (בהתאם לנסיבות) בצורה משפטית נכונה ומשכנעת, כשהוא מתבסס על ידע וניסיון בתחום, בהתאם להחלטות ותקדימים של הועדה במקרים דומים אשר הוצגו בפניה בעבר. היתרון הטמון בייצוג על ידי עורך דין מנוסה בתחום, הוא בהיכרותו עם המערכת הצבאית, השיקולים השונים אשר עומדים לנגד עיני חברי ועדת התאמה לשירות ומתן ביטחון לחייל המופיע בפני ועדה, שהמלצותיה הן קריטיות להמשך שירותו של החייל. 

מה הן סוגי ההחלטות שועדת התאמה לשירות יכולה לקבל ?

ועדת התאמה לשירות היא ועדה מקצועית מייעצת, כך שהחלטותיה הינן בגדר המלצות (שלרוב גם מתקבלות), והיא יכולה להמליץ למפקד מיט״ב על אחת מהאפשרויות הבאות:

א. המשך שירות ביחידה - החייל ישוב ליחידתו וימשיך בשירות צבאי מלא.

ב. שינוי שיבוץ -החייל ימשיך לשרת בצבא, אולם שיבוצו ישונה והוא יוצב ביחידה אחרת.  

ג. פטור משירות צבאי - החייל יפוטר משירות צבאי בעילה של התנהגות רעה וחמורה או בעילה של אי התאמה לשירות צבאי

האם ההחלטה של הועדת התאמה לשירות היא סופית ?
האם ניתן לערער על ועדת התאמה לשירות?

ועדת התאמה לשירות היא ועדה מקצועית מייעצת, שהחלטותיה הינן בגדר המלצות אשר מועברות לעיונו של מפקד מיט״ב, שהוא הגורם המחליט לגבי המשך שירותו הצבאי של החייל. לכן, במקרים בהם התקבלה החלטה של ועדת התאמה לשירות שאינה מקובלת על החייל, מומלץ לפנות לעורך דין צבאי מומחה, אשר יבחן האם במקרה הספציפי ניתן ורצוי להגיש ערר על החלטות הועדה.

עוד באתר עורך דין צבאי לימור ברמלי

לקוחות ממליצים

משפחת אוחיון, ירושלים

ממעמקים קראתי..... לימור ואופיר עשיתם את הבלתי יאמן למען בני החייל.. כל הסיכויים היו נגדנו אבל לא אתם שתרימו ידיים והליך בן חצי שנה שהצליח והתיק המסובך הזה נסגר בלי הרשעה.. נסגר!!!!!!! פרטי התיק שמורים אצלכם​. אשמח לייעץ להורים שנקלעו לסיטואציה דומה.

משפחת פליישקר, ראשל״צ

לימור ואופיר ברמלי היקרים בחרנו בכם בצורה אקראית, מהמפגש הראשון הייתה לנו תחושת בטן שהבחירה בכם נכונה. תודה על המסירות, אכפתיות, מקצועיות, תמיכה, אמון, סבלנות, זמינות. תודה על הליווי הקרוב בתקופה הכי קשה למשפחתנו. ייצגתם את בננו בצורה הטובה ביותר, התוצאה הייתה מעבר לציפיות שלנו, אין לנו ספק שעשינו בחירה מצויינת, עבודתכם ראויה לשבח ולהמלצה יישר כח.״

מיכל הרשקו, חיפה

"איך להתחיל.... מהסיוט שהילד מתקשר שנלקח לחקירה או בסיום השיחה המרגיעה עם לימור המלאכית של הלילה. כל הילדים עושים טעויות אבל צרכים אחת שתדע להוציא אותם הכי טוב שאפשר. תותחית אמיתית .... תודה מעומק ליבי"

עדכונים שוטפים מדף הפייסבוק שלנו

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!

תודה שפניתם אלינו, עורכי הדין שלנו יחזרו אליכם בהקדם.

bottom of page