.
top of page

חזרה לעמוד הראשי - עורך דין צבאי | חקירות מצ״חועדת שליש בצבא - שחרור מוקדם ממאסר 

ועדת שליש / חצי בצבא - ועדה לעיון בעונש

משרד עו״ד צבאי לימור ברמלי הינו משרד בוטיק המתמחה בייצוג חיילים בבתי הדין הצבאיים ובועדות שליש - ועדות לעיון בעונש. 

כלל עורכי הדין במשרד הינם קציני משפט צבאי אשר שירתו בעברם  כתובעים בכירים בפרקליטות הצבאית, קציני חקירות ומפקדי בסיסים ביחידת מצ״ח ומייצגים כיום חיילים רבים בפני בתי הדין הצבאיים ברחבי הארץ כסנגורים צבאיים.     

לייעוץ מיידי עם עורך דין צבאי וליווי בחקירת מצ״ח התקשרו :

עו״ד לימור ברמלי - 058-5505404

עו״ד אופיר ברמלי - 058-5404505

(מומלץ לשמור את המספר למקרי חירום - זמינות 24/7 במקרה של חקירה / מעצר

מהי ועדת שליש בצבא ?

בדומה להליך המתקיים באזרחות לאסרים אשר נשפטו בבית המשפט לתקופות מאסר בפועל, גם בצבא מתקיים הליך זהה הנקרא ועדה לעיון בעונש, או בשמה הלא פורמאלי "ועדת שליש". בוועדה דנים בעניינו של חייל אשר הורשע בבית הדין הצבאי, ופסק דינו הפך לחלוט - כלומר בלתי ניתן לערעור עליו. הועדה בוחנת האם יש מקום לשחרור מוקדם ממאסר לחייל באמצעות ניכוי שליש מעונשו של החייל - לאור התנהגותו בכלא הצבאי ובהתאם לממצאים נוספים אשר מוצגים על ידי עורך הדין הצבאי של החייל לחברי הוועדה. זו למעשה דרך נוספת העומדת בפניי חייל שנשפט בבית דין צבאי, לבקש הקלה בעונשו לאחר שהורשע על ידי בית הדין הצבאי.

דברים שחשוב לדעת לגבי שחרור מוקדם ממאסר בצבא -  ניכוי שליש בצבא :

  • כל חייל שהורשע בפלילים במערכת הצבאית זכאי לעלות לדיון בפני ועדת שליש בצבא.

  • הוועדה מוסמכת להמתיק את עונש המאסר שהוטל על החייל על ידי בית הדין הצבאי או להחליפו בעונש מאסר על תנאי.

  • הוועדה מורכבת משופט צבאי, נציג שר הביטחון ונציג הרמטכ״ל.

האם חשוב להיות מיוצג על ידי עורך דין בוועדת שליש בצבא ?

במסגרת בקשתו של חייל לנכות שליש מתקופת מאסרו, על ידי עיון מחודש בעונש שהוטל עליו על ידי בית הדין הצבאי, מתקיים דיון משפטי בפני חברי הועדה, אשר צריכים לקבל את החלטתם בהתבסס על הטיעונים המשפטיים שיוצגו להם על ידי סנגורו של החייל המורשע. לטעמנו, מומלץ מאוד להסתייע בעורך דין צבאי וותיק ומיומן בתחום, בעל ניסיון קודם בייצוג חיילים בפני הועדה לעיון בעונש בצבא אשר יכול להגדיל את סיכוייכם לקבל הפחתה של שליש / חצי מהעונש. עורך דין צבאי מנוסה, מכיר את פסיקת הועדות בעבר ולכן, בייעוץ משפטי נכון, יוכל להציג טיעונים לחברי הועדה על מנת לשכנע אותם להורות על שחרורו המוקדם של החייל מהכלא. 

ניכוי שליש לאסיר בצבא

עוד באתר עורך דין צבאי לימור ברמלי

דוגמאות מתיקי מצ״ח שנוהלו במשרדנו:

לקוחות ממליצים

משפחת אוחיון, ירושלים

ממעמקים קראתי..... לימור ואופיר עשיתם את הבלתי יאמן למען בני החייל.. כל הסיכויים היו נגדנו אבל לא אתם שתרימו ידיים והליך בן חצי שנה שהצליח והתיק המסובך הזה נסגר בלי הרשעה.. נסגר!!!!!!! פרטי התיק שמורים אצלכם​. אשמח לייעץ להורים שנקלעו לסיטואציה דומה.

משפחת פליישקר, ראשל״צ

לימור ואופיר ברמלי היקרים בחרנו בכם בצורה אקראית, מהמפגש הראשון הייתה לנו תחושת בטן שהבחירה בכם נכונה. תודה על המסירות, אכפתיות, מקצועיות, תמיכה, אמון, סבלנות, זמינות. תודה על הליווי הקרוב בתקופה הכי קשה למשפחתנו. ייצגתם את בננו בצורה הטובה ביותר, התוצאה הייתה מעבר לציפיות שלנו, אין לנו ספק שעשינו בחירה מצויינת, עבודתכם ראויה לשבח ולהמלצה יישר כח.״

מיכל הרשקו, חיפה

"איך להתחיל.... מהסיוט שהילד מתקשר שנלקח לחקירה או בסיום השיחה המרגיעה עם לימור המלאכית של הלילה. כל הילדים עושים טעויות אבל צרכים אחת שתדע להוציא אותם הכי טוב שאפשר. תותחית אמיתית .... תודה מעומק ליבי"

בקרו בדף הפייסבוק שלנו

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!

Thanks! Message sent.

bottom of page