.
top of page

מעצר חיילים בצבא - דיון מעצר לחיילים

קרוב שלכם נעצר בצבא ונלקח לחקירה במצ״ח / נעצר על ידי לוכדי עריקים / הסגיר את עצמו לאחר עריקות ? מומלץ להעניק לו ייצוג משפטי מיידי של עורך דין צבאי וותיק ומיומן, שיוכל למנוע ממנו לעשות טעויות קריטיות אשר עלולות לפגוע בו במהלך ניהול התיק.

משרד עו״ד צבאי לימור ברמלי הינו משרד בוטיק המתמחה בייצוג וליווי חיילים בחקירות מצ״ח, כאשר כלל עורכי הדין במשרד הינם קציני משפט צבאי אשר שירתו בעברם  כתובעים בכירים בפרקליטות הצבאית, קציני חקירות ומפקדי בסיסים ביחידת מצ״ח ומייצגים כיום חיילים רבים בפני בתי הדין הצבאיים ברחבי הארץ כסנגורים צבאיים.

לייעוץ מיידי עם עורך דין צבאי וייצוג חיילים בדיוני מעצר בצבא התקשרו :
עו״ד לימור ברמלי - 058-5505404
עו״ד אופיר ברמלי - 058-5404505
במשרדנו עו״ד לימור ואופיר ברמלי מטפלים בכל תיק ותיק ומלווים באופן אישי
(מומלץ לשמור את המספר למקרי חירום - זמינות 24/7 במקרה של חקירה / מעצר

מעצר של עריקים ומעצר של חיילים על ידי חוקרי מצ״ח

על פי החוק, לקצין משטרה צבאית / לחוקרי מצ"ח, קיימת סמכות להורות על מעצרו של חייל, בכל דרגה, החשוד בביצוע עבירה בצבא שהיא עבירה ברת מעצר. במקרים בהם לחוקרי מצ״ח יש מספיק ראיות כנגד החייל שנחקר, הם יורו על מעצרו המיידי.  מיד עם המעצר, יאפשרו חוקרי מצ״ח לחייל החשוד לשוחח עם עו״ד ולכן זהו בדיוק השלב הקריטי, בו החייל נדרש לייצוג משפטי הולם, על ידי עורך דין צבאי אשר בקיא בדין הפלילי בכלל והצבאי בפרט. עורך דין צבאי מיומן יוכל לחקור את חוקרי מצ״ח על דוכן העדים, במסגרת דיון המעצר, בנוגע לאופן התנהלות החקירה ובהתאם לחקירתו יוכל לטעון בפני שופטי בתי הדין הצבאיים, בבקשה לשחרר את החייל העצור או לכל הפחות לקצר את תקופת ימי המעצר שביקשו חוקרי מצ״ח לצורך איסוף ראיות נוספות כנגד החייל החשוד. 

במקרים של מעצר חיילים עריקים, ישנן שתי אפשרויות: הראשונה, העריק הסגיר את עצמו לידי רשויות הצבא ואילו השניה היא שהעריק נעצר באופן יזום על ידי שוטרי המשטרה הצבאית או משטרת ישראל. בשני המקרים, החייל העריק ייעצר ויגיעו לדיון בפני שופט אשר יקבע האם להאריך את תקופת מעצרו.  

מה היתרון של עורך דין פלילי - צבאי על פני עורך דין פלילי שלא עוסק בדיני צבא ?

עורך דין המתמחה בתחום הפלילי - צבאי, אשר עוסק באופן יומיומי בתחום, מגיע מתוך מערכת המשפט הצבאית, מכיר את מערכת הצבאית ״מבפנים״ ולכן הוא בקיא בפסקי הדין ובכל הדקויות של חוק השיפוט הצבאי. מעבר לכך, מי שכיהן בעברו כתובע צבאי או כקצין חקירות במשטרה הצבאית החוקרת, מכיר את העבודה של התביעה הצבאית בפרקליטות הצבאית, נהלי החקירה של מצ״ח, לוכדי העריקים ולכן, הוא יכול להביא את ניסיונו הרב בפני השופטים בבתי הדין הצבאיים במסגרת דיון המעצר. 

היכן מתקיים דיון הארכת מעצר של חייל שנעצר בצבא ?

חייל אשר נעצר בידי חוקרי מצ״ח בחשד לביצוע עבירות במהלך שירותו הצבאי, נעצר על ידי לוכדי עריקים (או משטרת ישראל) בגין עריקות או הסגיר את עצמו לאחר תקופת היעדרות מהצבא, יובא לדיון בבקשה להארכת מעצרו בפני שופטי בתי הדין הצבאיים, אשר יחליטו בנוגע להמשך מעצרו. בתי הדין הצבאיים הינם בתי דין ייעודים לשיפוט חיילים בעבירות פליליות, שסמכותם מקבילה לסמכותם של בתי המשפט המחוזיים במסגרת מערכת המשפט באזרחות. 

האם הוריו של חייל שנעצר על יד מצ״ח יכול להשתתף בדיון המעצר ?

הורים רבים שבנם (או ביתם) החייל נעצר בחשד לביצוע עבירות פליליות ע״י חוקרי מצ״ח או בגין עריקות, סבורים כי מאחר ומדובר בהליך ״צבאי״ הם אינם זכאים להשתתף בדיון. מדובר בטעות, אומנם דיון המעצר מתקיים בפני בית הדין הצבאי, אך מדובר בהליך פלילי לכל דבר ועניין ולכן לפי עיקרון פומביות הדיון וחוק השיפוט הצבאי, רשאי כל אדם להיות נוכח באולם הדיונים, אלא אם הורה בית הדין אחרת במסגרת צו לקיום דיון המעצר של החייל בדלתיים סגורות. 

איך ניתן לדעת מתי מתקיים דיון מעצר של חייל  בצבא ?  

 הורים רבים מוצאים עצמם מבולבלים לאחר שנודע להם שבנם / ביתם נעצרו  והם אינם יודעים מתי ואיפה עתיד להתקיים דיון המעצר של ילדיהם. אם נודע לכם שבנכם / בתם נעצרו, אתם מוזמנים לפנות ישירות לעורכי הדין במשרדנו,  24 שעות ביממה,  והם ישמחו לסייע ולברר עבורכם מתי עתיד להתקיים דיון המעצר בעניינם (עו״ד לימור ברמלי - 058-5505404 / עו״ד אופיר ברמלי 058-5404505).  

מה קורה כאשר חייל נעצר על ידי מצ״ח ? האם אפשר לשחררו ?

בהתאם לחוק, לחוקרי מצ״ח הסמכות לעצור חייל לצורכי חקירה ראשוניים, למשך 24 שעות. בתום 24 השעות הראשונות מרגע המעצר, רשאי התובע הצבאי לבקש מבית הדין הצבאי, להאריך את מעצרו של החייל במספר ימים נוספים, על פי הדרישה של מצ״ח, לצורך ביצוע פעולות חקירה נוספות הנדרשות לבירור האשמה.

בשלב זה חשוב מאוד שהחייל יהיה מיוצג על ידי עו״ד המכיר את המערכת הצבאית, בתי הדין הצבאיים, מצ״ח והפרקליטות הצבאית. שכן, הכרה של המערכת ״מבפנים״ מאפשרת קיצור משמעותי של משך המעצר ואף שחרור החייל העצור לאלתר.

עוד באתר עורך דין צבאי לימור ברמלי

שחרור חיילים ממעצר בבתי הדין הצבאיים:

לקוחות ממליצים

משפחת אוחיון, ירושלים

ממעמקים קראתי..... לימור ואופיר עשיתם את הבלתי יאמן למען בני החייל.. כל הסיכויים היו נגדנו אבל לא אתם שתרימו ידיים והליך בן חצי שנה שהצליח והתיק המסובך הזה נסגר בלי הרשעה.. נסגר!!!!!!! פרטי התיק שמורים אצלכם​. אשמח לייעץ להורים שנקלעו לסיטואציה דומה.

משפחת פליישקר, ראשל״צ

לימור ואופיר ברמלי היקרים בחרנו בכם בצורה אקראית, מהמפגש הראשון הייתה לנו תחושת בטן שהבחירה בכם נכונה. תודה על המסירות, אכפתיות, מקצועיות, תמיכה, אמון, סבלנות, זמינות. תודה על הליווי הקרוב בתקופה הכי קשה למשפחתנו. ייצגתם את בננו בצורה הטובה ביותר, התוצאה הייתה מעבר לציפיות שלנו, אין לנו ספק שעשינו בחירה מצויינת, עבודתכם ראויה לשבח ולהמלצה יישר כח.״

מיכל הרשקו, חיפה

"איך להתחיל.... מהסיוט שהילד מתקשר שנלקח לחקירה או בסיום השיחה המרגיעה עם לימור המלאכית של הלילה. כל הילדים עושים טעויות אבל צרכים אחת שתדע להוציא אותם הכי טוב שאפשר. תותחית אמיתית .... תודה מעומק ליבי"

בקרו בדף הפייסבוק שלנו

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!

Thanks! Message sent.

bottom of page