.
top of page

זיוף גימלים בצבא

קרוב שלכם זומן לחקירה במצ״ח או שהוא נמצא כעת בחקירה ? מומלץ לדאוג לו לייצוג משפטי ע״י עורך דין צבאי שמומחה בתחום, כדי שיוכל להעניק לו ליווי מיידי ומקצועי בחקירה. עו״ד צבאי ותיק ומיומן, יוכל למנוע ממנו לעשות טעויות קריטיות אשר עלולות לפגוע בו בניהול התיק.

משרד עו״ד צבאי לימור ברמלי הינו משרד בוטיק המתמחה בייצוג וליווי חיילים בחקירות מצ״ח בחשד לזיוף גימלים - ימי מחלה וזיוף מסמכים. כלל עורכי הדין במשרד הינם קציני משפט צבאי אשר שירתו בעברם  כתובעים בכירים בפרקליטות הצבאית, קציני חקירות ומפקדי בסיסים ביחידת מצ״ח ומייצגים כיום חיילים רבים בפני בתי הדין הצבאיים ברחבי הארץ כסנגורים צבאיים.     

לייעוץ מיידי עם עורך דין צבאי וליווי בחקירת מצ״ח בחשד לזיוף גימלים התקשרו :

עו״ד לימור ברמלי - 058-5505404

עו״ד אופיר ברמלי - 058-5404505

(מומלץ לשמור את המספר למקרי חירום - זמינות 24/7 במקרה של חקירה / מעצר)

זימון לחקירת מצ״ח בחשד לזיוף גימלים - מה עושים ?

זייפתם גימלים - ימי מחלה וזומנתם לחקירה במצ״ח בחשד לזיוף גימלים ? אנחנו פה כדי לעשות לכם סדר. ריכזנו עבורכם מדריך עם תשובות לשאלות רבות שעולות בקשר לחקירות מצ״ח בחשד לזיוף גימלים ומכירת גימלים מזויפים על ידי חיילים בצבא. חשוב שתקראו את המדריכים הבאים לפני החקירה, הטיפים שכתבנו במאמר מבוססים על הניסיון של עורכי דין ממשרדנו ויכולים להציל אתכם מכתם לאזרחות בשל תיק פלילי.

מצח יואב

עו״ד אופיר ברמלי ממשרדנו במהלך ליווי חייל בחקירה בבסיס מצ״ח יואב

חקירת מצ״ח בחשד לזיוף גימלים (ימי מחלה) בצבא האם החקירה תשפיע על חיי באזרחות ?

בהתאם לחוק השיפוט הצבאי ופקודות הצבא, זיוף של גימלים על ידי חיילים במהלך שירותם הצבאי, מחייב בדיקה יסודית ואף במקרים מסוימים לפתיחה בחקירה פלילית על ידי חוקרי מצ״ח (משטרה צבאית חוקרת). חיילים אשר קיימים כנגדם חשדות לזיוף של ימי מחלה, עלולים למצוא עצמם בסיטואציה לא פשוטה של פתיחת תיק פלילי במסגרת חקירת מצ״ח. יחידת מצ״ח משקיעה משאבים לא מבוטלים, במלחמה בתופעת זיוף ימי הגימלים על ידי חיילים בצבא ומתבססת על מידע מודיעיני וטכנולוגיות חדשות, המאפשרות לחוקרים לאתר גימלים מזויפים עוד בטרם הגעת הנחקר לחדר החקירות.

חיילים רבים טועים לחשוב שחקירה במצ״ח היא עניין צבאי - שנשאר בצבא, אבל זו טעות נפוצה שצריך לתקן. בהתאם לחוק הפלילי וחוק השיפוט הצבאי, הגוף שאחראי על חקירת חשד לביצוע עבירות פליליות בצבא היא המשטרה הצבאית החוקרת (מצ״ח) ולא משטרת ישראל. לכן, חקירה במצ״ח היא חקירה פלילית לכל דבר ועניין והשלכותיה זהות לחלוטין לחקירת אזרחים במשטרת ישראל.

חיילים שבוחרים לזייף גימלים - ימי מחלה בצבא, לעיתים אינם מבינים את המשמעות המשפטית שיכולה לנבוע כתוצאה מהזיוף. חייל שמזייף גימלים ומציג אותם למפקדיו, בטענה כי מדובר בגימלים תקנים ומקוריים, שניתנו על ידי רופא צבאי או רופא אזרחי ב״ביקור רופא״ / בית חולים,  מבצע עבירה פלילית לכל דבר ועניין - עבירה שעלולה להסתיים בכלא ורישום פלילי שילווה אותו לאזרחות (!!). 

איך אפשר לעלות על זיוף גימלים ?
כיצד נפתחת חקירה במצ״ח בחשד לזיוף גימלים ?

חקירה במצ״ח יכולה להיפתח במגוון דרכים: הדרך ״הקלאסית״ לפתיחה בחקירת מצ״ח היא כמובן הגשת תלונה למצ״ח על ידי המפקד של החייל, שליש או רופא היחידה, לאחר שאלו חשדו שהגימלים שהעביר החייל הם מזויפים. אבל חקירה במצ״ח בחשד לזיוף גימלים - ימי מחלה בצבא, יכולה להיפתח גם בעקבות מידע מודיעיני הקיים במצ״ח כנגד החייל, שמעלה חשד שהחייל/ת מזייפים, קונים גימלים או מוכרים גימלים מזויפים לחיילים אחרים. בדומה למשטרה, גם חוקרי מצ״ח מפעילים רשת מודיעין בתוך הבסיסים שמטרתה היא לאתר ביצוע עבירות פליליות על ידי חיילים בתוך הבסיסים. לכן, יכול מאוד להיות שתזומנו לחקירה במצ״ח בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל כנגדכם, על ידי גורמי המודיעין של מצ״ח בבסיס בו אתם משרתים. 

מה העונש על זיוף גימלים / קניית גימלים בצבא ?

חייל אשר זייף גימלים, אותם קיבל כביכול מרופא צבאי או מרופא אזרחי (ביקור רופא או בית חולים) מבצע מגוון עבירות פליליות והעיקרית שבהן הינה עבירה במסמכים צבאים שהעונש הקבוע בגינה בחוק הינו עד 3 שנות מאסר בפועל.

 

חוק השיפוט הצבאי קובע בסעיף 105 - מהי עבירה במסמכים צבאיים:

 

עבירה במסמכים צבאיים

105. חייל שעשה אחת מאלה:

(1)   ביודעין, מסר, או הניח לזולתו שימסור, ידיעה כוזבת במסמך הנוגע לצבא, והמסמך נערך או נחתם על ידיו;

(2)   מסר, או הניח לזולתו שימסור, ידיעה כוזבת במסמך הנוגע לצבא ושחובה עליו לבדוק את נכונות תכנו, מתוך שלא נקט אמצעים סבירים כדי למלא חובה זו;

(3)   מתוך כוונה להטעות, העלים, או הניח לאחר להעלים, פרט כל שהוא במסמך כאמור בפסקה (1) או (2);

(4)   העלים, השחית, שינה או סילק מסמך שחובה עליו לשמרו או להמציאו, דינו - מאסר שלוש שנים.

חוק העונשין (החוק הפלילי) קובע בסעיף 418 - מהי עבירת זיוף:

זיוף

418. המזייף מסמך, דינו - מאסר שנה; זייף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר, דינו - מאסר שלוש שנים; ואם נעברה העבירה בנסיבות מחמירות, דינו - מאסר חמש שנים.

קניתי גימלים והצגתי אותם למפקד, האם ביצעתי עבירה ?

סוגיית קנית גימלים על ידי חיילים, בשונה מזיוף, הינה סוגיה משפטית בפני עצמה שעולה בתיקים רבים, שהתשובה לגביה נעוצה בנסיבות הספציפיות של כל תיק ותיק. באופן כללי, גם שימוש בגימלים מזויפים מהווה עבירה ועל כן, אנו ממליצים לכם להתייעץ עם עורכי הדין ממשרדנו בעניין זה. 

האם לחקירה במצ״ח על זיוף גימלים יש השפעה על האזרחות לאחר השחרור מהצבא ?

מאחר וחקירת מצ"ח היא חקירה פלילית, מדובר בעניין לא פשוט שיכולות להשפיע על המשך דרכם בצבא ובאזרחות. עם הגעתכם לחקירה במצ״ח ייפתח לכם במחשב תיק פלילי (לצערנו, גם אם אתם בכלל לא אשמים..), שיוכל להיסגר רק לאחר קבלת חוות דעת משפטית מהפרקליטות הצבאית בנוגע לראיות הקיימות בתיק. לכן, חשוב מאוד להיוועץ מוקדם ככל הניתן, מיד עם הזימון לחקירה, עם עו״ד ש״חי ונושם״ את עולם החקירות בצבא, מכיר ״מפנים״ את ההליך, על מנת שיוכל לייעץ לכם בצורה הטובה והמקצועית ביותר, מה כדאי ונכון לעשות זאת על מנת למזער נזקים ולהיחלץ מרישום פלילי שיהיה לכתם על עתידכם / עתיד ילדכם ובראש ובראשונה - להימנע מתקופת מאסר ככל שניתן.

מצח

מתי כדאי להיוועץ בעו״ד ? לפני החקירה או ברגע שה״עניינים מסתבכים״ ?

מאחר וחקירה פלילית במצ״ח היא הליך משפטי עם השלכות מרחיקות לכת, ולכל מילה שנאמרת על ידי החייל יש משמעות רבה על המשך התיק, מומלץ ביותר להיוועץ עם עו״ד, כמה שיותר מהר ומיד עם היוודע על קיומה של החקירה (גם אם החקירה היא באמצע הלילה או בסופ״ש). חיילים רבים טועים וחושבים, שאם הם ילכו לחקירה, יאמרו את האמת הכל יהיה בסדר. לפעמים הם צודקים. אבל הבעיה מתחילה כאשר חוקרי מצ״ח מפעילים עליהם תרגילי חקירה והם עושים טעויות שעלולות לסבך אותם מאוד. לצערנו, אנחנו נתקלים מידי יום בחיילים שמתקשרים אלינו באמצע החקירה או אפילו בסיומה, אחרי שעשו טעויות רבות ואז המצב מורכב יותר. אבל אל יאוש, תמיד אפשרי לתקן את מה שכבר נעשה בחקירה - ככל שהפניה לעו״ד תעשה מוקדם יותר, כך ההצלחה תהיה גדולה יותר. 

עוד באתר עורך דין צבאי לימור ברמלי

לקוחות ממליצים

משפחת אוחיון, ירושלים

ממעמקים קראתי..... לימור ואופיר עשיתם את הבלתי יאמן למען בני החייל.. כל הסיכויים היו נגדנו אבל לא אתם שתרימו ידיים והליך בן חצי שנה שהצליח והתיק המסובך הזה נסגר בלי הרשעה.. נסגר!!!!!!! פרטי התיק שמורים אצלכם​. אשמח לייעץ להורים שנקלעו לסיטואציה דומה.

משפחת פליישקר, ראשל״צ

לימור ואופיר ברמלי היקרים בחרנו בכם בצורה אקראית, מהמפגש הראשון הייתה לנו תחושת בטן שהבחירה בכם נכונה. תודה על המסירות, אכפתיות, מקצועיות, תמיכה, אמון, סבלנות, זמינות. תודה על הליווי הקרוב בתקופה הכי קשה למשפחתנו. ייצגתם את בננו בצורה הטובה ביותר, התוצאה הייתה מעבר לציפיות שלנו, אין לנו ספק שעשינו בחירה מצויינת, עבודתכם ראויה לשבח ולהמלצה יישר כח.״

מיכל הרשקו, חיפה

"איך להתחיל.... מהסיוט שהילד מתקשר שנלקח לחקירה או בסיום השיחה המרגיעה עם לימור המלאכית של הלילה. כל הילדים עושים טעויות אבל צרכים אחת שתדע להוציא אותם הכי טוב שאפשר. תותחית אמיתית .... תודה מעומק ליבי"

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!

Thanks! Message sent.

bottom of page