.
top of page

שימוש בסמים בצבא

השתמשתם בסמים בזמן הצבא וזומנתם לחקירה במצ״ח ? קרוב שלכם נתפס עם סמים ונמצא כעת בחקירה ? מדובר בזמן יקר וקריטי שבו ייעוץ וליווי של עורך דין צבאי מומחה בחקירה יכול להציל אותו. עו״ד צבאי ותיק ומיומן, יוכל למנוע מהחייל הנחקר לעשות טעויות קריטיות, אשר עלולות לפגוע בו בהמשך ניהול התיק.

משרד עו״ד צבאי לימור ברמלי הינו משרד בוטיק המתמחה בייצוג וליווי חיילים בחקירות מצ״ח בחשד לביצוע עבירות סמים, כלל עורכי הדין במשרד הינם קציני משפט צבאי אשר שירתו בעברם כתובעים בכירים בפרקליטות הצבאית, קציני חקירות ומפקדי בסיסים ביחידת מצ״ח ומייצגים כיום חיילים רבים אשר חשודים בביצוע עבירות סמים בפני בתי הדין הצבאיים ברחבי הארץ כסנגורים צבאיים.     
  

לייעוץ מיידי עם עורך דין צבאי מומחה וליווי בחקירת מצ״ח התקשרו :
עו״ד לימור ברמלי - 058-5505404
עו״ד אופיר ברמלי - 058-5404505
במשרדנו עו״ד לימור וא
ופיר ברמלי מטפלים בכל תיק ותיק באופן אישי ולא מתמחה / עו״ד אחר
(מומלץ לשמור את המספר למקרי חירום - זמינות 24/7 במקרה של חקירה / מעצר

שימוש בסמים בצבא - עד כמה זה חמור ?

שימוש בסמים על ידי חיילים בזמן שירותם הצבאי, כולל במהלך חופשות סופ״ש / רגילה וכו׳, היא עבירה פלילית בגינה תיפתח חקירה במצ״ח. חייל שייתפס כשהוא מעשן סמים, מחזיק ברשותו סמים או מחזיק כלים לעישון סמים (״באנג״, ״מקססה״, ניירות גלגול וכו׳) ע״י מפקדיו, משטרת ישראל וכדומה, יועבר לחקירה במשטרה הצבאית החוקרת (מצ״ח). עם הגעתו למצ״ח הוא יחקר תחת אזהרה בחשד לשימוש והחזקה בסמים מסוכנים (כל הסמים נחשבים לסמים מסוכנים, כולל ״גראס״, בהתאם לחוק) וייפתח לו תיק פלילי ברשומות.

 

אתם מוזמנים לקרוא את המדריך המלא לחקירות מצ״ח באתרנו, בו עורכי הדין ממשרדנו מעניקים לכם מהידע רב השנים שלהם בתחום החקירות בצבא, במדריך ניתן לקבל מגוון עצות וטיפים בנוגע להתהלות נכונה בחקירת מצ״ח, איך להתנהג בהם ובעיקר ממה להיזהר. 

חייל שיימצאו כנגדו ראיות המעידות על שימוש והחזקה בסמים מסוכנים במקרים מסוימים ייעצר ואף יוגש כנגדו כתב אישום פלילי לבית הדין הצבאי, המקביל בסמכויותיו לבית המשפט המחוזי. כתב האישום הוא תוצר ישיר של הראיות שנאספו ע״י חוקרי מצ״ח במהלך החקירה ומכאן ניתן ללמוד על החשיבות הרבה בהתנהלות נכונה ומודרכת של החייל בחקירה במצ״ח. ככל ושופטי בית הדין הצבאי ירשיעו את החייל בביצוע עבירת שימוש והחזקה בסמים מסוכנים, יוטל עליו עונש, אשר תלוי בנסיבותיו האישית ובראיות הקיימות בתיק. באופן כללי, ומבלי להתייחס לתיק ספציפי, ניתן לומר כי ענישת בתי הדין הצבאיים כנגד חיילים שמשתמשים בסמים במהלך שירותם הצבאי, מחמירה מאוד ביחס לאזרחות, ומידי יום חיילים רבים נשלחים לתקופות מאסר ממושכות בכלא לאחר שימוש בסמים בצבא.

צילום מסך 2021-03-22 ב-23.35.09.jpg

אני חייל שמשתמש בסמים, האם מצ״ח יכולים ״לעלות עליי״?

מידי שנה נחקרים במצ״ח אלפי חיילים בחשד לשימוש בסמים במהלך שירותם הצבאי, גם במהלך חופשות סופ״ש, כפי שציינו קודם. עיקר פעילותה של יחידת מצ״ח הוא מלחמה כנגד שימוש בסמים על ידי חיילים וחיילות. לצורך כך, בדומה למשטרת ישראל וגופי חקירה מקבילים, יחידת מצ״ח מפעילה מערך מודיעין של חיילים המצויים בבסיסים (״סמויים״) המשתפים פעולה עם חוקרי מצ״ח , על מנת לאתר חיילים המבצעים עבירות ובהן כאמור, עבירות של שימוש והחזקה של סמים, תיווך בעסקאות סמים וכמובן סחר בסמים בצבא. לכן, אם אתם משתמשים בסמים בזמן שירותכם בצבא, ייתכן ותזומנו לחקירה לאחר שנודע על כך לחוקרי מצ״ח.  

8 ימי מאסר ללוחם שהשתמש בסמים

זומנתי לחקירה במצ״ח ואני ״מלוכלך״ - מה עלי לעשות ? 

אם זומנתם לחקירה במצ״ח בחשד לשימוש בסמים, אל תגיעו לא מוכנים לחקירה, תגיעו עם עו"ד צבאי צמוד שיוכל לייעץ לכם כיצד לפעול בחקירה. להחלטה האם להתייעץ עם עו"ד יכולות להיות השפעות קריטיות (עד כדי הבדל האם התיק ייסגר או יוגש כתב אישום) ולכן, מומלץ להתייעץ עם עורך דין צבאי מהר ככל הניתן מיד עם זימונכם לחקירה במצ"ח ולפני שהתחילה החקירה. חשוב מאוד לציין, זו זכותכם הבסיסית להתייעץ עם עורך דין צבאי לפני החקירה ואין הדבר יכול לשמש כנגדכם במהלך החקירה ! עורך דין צבאי מנוסה ומיומן בחקירות מצ״ח, יוכל להכין אתכם לקראת החקירה על ידי ייעוץ משפטי נכון ומדויק, יסביר לכם את זכויותיכם בחקירה ולא פחות חשוב מכך - יוכל למנוע מכם ליפול בתרגילי חקירה שחוקרי מצ״ח מתכננים לכם ברגע שתגיעו לחקירה.

מצח יואב

עו״ד אופיר ברמלי בעת ליווי חייל בחקירה 
בבסיס מצ״ח ירושלים

צילום מסך 2022-08-27 ב-22.39.14-min (1).jpg

עו״ד אופיר ברמלי בראיון לערוץ 13 
כעו״ד מומחה לחקירות מצ״ח

מצח יואב

עו״ד אופיר ברמלי בעת ליווי חייל בחקירה 
בבסיס מצ״ח יואב

האם אני חייב למסור דגימת שתן לגילוי שימוש בסמים לחוקרי מצ״ח ?

כחלק מהחקירה במצ״ח, תתבקשו על ידי חוקרי מצ״ח למסור דגימת שתן, בכדי לבדוק האם בגופכם נמצאים שרידים של סמים (גראס / קאנביס, הירואין, קוק, LSD ועוד). זוהי דרך נוספת של החוקרים לאסוף ראיות או לאפשר לחשוד להוכיח את חפותו. ההחלטה האם למסור דגימת שתן הינה קריטית ויש לה השפעות מכריעות על החקירה והתיק (לעיתים קרובות עד כדי סגירת התיק כנגדכם או לחלופין הגשת כתב אישום בגין שימוש בסמים). בהתאם לחוק הצבאי, בנסיבות מסוימות, לחוקרי מצ״ח יש סמכות מיוחדת, המאפשרת להם לחייב חיילים למסור דגימת שתן כחלק מהחקירה. אולם, מאחר והנושא מורכב משפטית והוא משתנה בכל מקרה לגופו, אין תשובה חד משמעית לשאלה האם כדאי למסור דגימת שתן או לא. לכן, המלצתנו היא להתייעץ עם עורך דין צבאי, שמנוסה בתיקי סמים בצבא, אשר יבחן את המקרה שלכם ובהתאם יוכל לייעץ לכם לפני החקירה ובמהלכה. 

בדיקת שתן לגילוי סמים של מצח

בדיקת שתן לגילוי סמים של יחידת מצ״ח

איך מתבצעת בדיקת השתן במצ״ח ? חוקר/ת מצ״ח מסתכלים עלי בזמן מתן השתן ?

בטרם מסירת דגימת השתן, החוקר יחתים אתכם  על טופס לפיו אתם מצהירים כי מסירת הדגימה מתבצעת מרצונכם החופשי ובהסכמתכם המלאה. לאחר מכן, החוקר או החוקרת (בהתאם למינכם) ילוו אתכם לתא שירותים סמוך ויבקש מכם להטיל את השתן לתוך כוסית קטנה מפלסטיק (בדיורק כמו הכוסית שבתמונה למעלה). על פי נהלי מצ״ח, מסירת דגימת השתן מתבצעת כאשר דלת תא השירותים פתוחה והחוקר עומד מאחורי החשוד/ה על מנת לוודא שהם לא מנסים לשבש את מתן דגימת השתן. עם סיום מתן השתן החוקר יבקש מכם לסגור את פקק הכוסית והוא יאטום אותה עם מדבקה עליה ירשום את שמכם, שמו ויסמנה כמוצג משפטי.

בתוך כמה זמן מתקבלות תשובות האם קיימים שרידים של סם בשתן ?

בכוסית דגימת השתן קיימים בוחנים (אינדיקטורים), אשר בתוך מספר דקות מרגע מתן השתן מציגים תוצאות ראשוניות, חיובית / שלילית המעידיפ האם קיימים שרידים לשימוש בסמים ומהו סוג הסם. לכן, גם אם דגימת השתן נמצאה ״חיובית״, כלומר נמצאו ראיות לשימוש בסמים, זה עדיין לא אבוד ובאמצעות ייעוץ משפטי נכון ניתן עוד לתקן את המצב.

מצח

הילד/ה שלי נלקח לחקירה במצ״ח והוא לא זמין כעת - מה עליי לעשות ?

 בהתאם לחוק הפלילי, אם החייל מצוי בחקירה הוא אינו מורשה לדבר עם הוריו או קרוביו (מחשש לשיבוש הליכי חקירה). האדם היחיד שיכול לשוחח עימו ולהיפגש איתו בחדרי החקירות הוא עו״ד. לכן, אם נודע לכם שקרוב שלכם מצוי ברגעים אלו בחקירה מומלץ להתקשר בדחיפות לעו״ד על מנת שיתקשר מייד לבסיס מצ״ח בו נחקר החייל ויבקש לעצור את החקירה עד אשר ישוחח עימו ויגיע לחקירה.    

היכן נמצאים בסיסי מצ״ח ?

יחידת המשטרה הצבאית החוקרת (מצ״ח) פרוסה בכל רחבי הארץ, מהצפון ועד הדרום. בסיסי מצ״ח, בדומה לתחנות משטרת ישראל, פועלים בצורה מרחבית, לכל בסיס יש את גזרת האחריות הפלילית במרחב שלו והוא אחראי על ניהול חקירות של אותן יחידות המצויות בגזרתו.

אתם מוזמנים להיכנס לדף הטלפונים בבסיסי מצ״ח באתרנו ולמצוא את הכתובות ומספרי הטלפון של בסיסי מצ״ח השונים.

עו״ד אופיר ברמלי

עוד באתר עורך דין צבאי לימור ברמלי

דוגמאות מתיקי מצ״ח בחשד לשימוש בסמים בצבא שנוהלו במשרדנו:

עו״ד לימור ברמלי בראיון לאולפן Ynet

18 אלף ש״ח פיצויים ללוחם שנמצא זכאי בתיק שימוש בסמים

Ynet_ צבא יפצה לוחם שזוכה ב 18 אלף ש״ח

לקוחות ממליצים

משפחת אוחיון, ירושלים

ממעמקים קראתי..... לימור ואופיר עשיתם את הבלתי יאמן למען בני החייל.. כל הסיכויים היו נגדנו אבל לא אתם שתרימו ידיים והליך בן חצי שנה שהצליח והתיק המסובך הזה נסגר בלי הרשעה.. נסגר!!!!!!! פרטי התיק שמורים אצלכם​. אשמח לייעץ להורים שנקלעו לסיטואציה דומה.

משפחת פליישקר, ראשל״צ

לימור ואופיר ברמלי היקרים בחרנו בכם בצורה אקראית, מהמפגש הראשון הייתה לנו תחושת בטן שהבחירה בכם נכונה. תודה על המסירות, אכפתיות, מקצועיות, תמיכה, אמון, סבלנות, זמינות. תודה על הליווי הקרוב בתקופה הכי קשה למשפחתנו. ייצגתם את בננו בצורה הטובה ביותר, התוצאה הייתה מעבר לציפיות שלנו, אין לנו ספק שעשינו בחירה מצויינת, עבודתכם ראויה לשבח ולהמלצה יישר כח.״

מיכל הרשקו, חיפה

"איך להתחיל.... מהסיוט שהילד מתקשר שנלקח לחקירה או בסיום השיחה המרגיעה עם לימור המלאכית של הלילה. כל הילדים עושים טעויות אבל צרכים אחת שתדע להוציא אותם הכי טוב שאפשר. תותחית אמיתית .... תודה מעומק ליבי"

בקרו בדף הפייסבוק שלנו

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!

Thanks! Message sent.

bottom of page