.
top of page

חזרה לעמוד הראשי - עורך דין צבאי | חקירות מצ״חבדיקות סמים בצבא וזיוף בדיקת שתן

בדיקות סמים בצבא וזיוף בדיקות שתן

השתמשתם בסמים בזמן הצבא וזומנתם לחקירה במצ״ח ? קרוב שלכם נתפס עם סמים ונמצא כעת בחקירה ? מדובר בזמן יקר וקריטי שבו מומלץ להעניק לו ייצוג משפטי של עורך דין צבאי מומחה, אשר יוכל להציל אותו באמצעות ליווי מיידי בחקירה.

עו״ד צבאי וותיק ומיומן, יוכל למנוע מהחייל הנחקר לעשות טעויות קריטיות אשר עלולות לפגוע בו בניהול התיק.

משרד עו״ד צבאי לימור ברמלי הינו משרד בוטיק המתמחה בייצוג וליווי חיילים בחקירות מצ״ח בחשד לביצוע עבירות סמים, כלל עורכי הדין במשרד הינם קציני משפט צבאי אשר שירתו בעברם כתובעים בכירים בפרקליטות הצבאית, קציני חקירות ומפקדי בסיסים ביחידת מצ״ח ומייצגים כיום חיילים רבים אשר חשודים בביצוע עבירות סמים בפני בתי הדין הצבאיים ברחבי הארץ כסנגורים צבאיים.     

לייעוץ מיידי עם עורך דין צבאי מומחה וליווי בחקירת מצ״ח התקשרו :

עו״ד לימור ברמלי - 058-5505404

עו״ד אופיר ברמלי - 058-5404505

(מומלץ לשמור את המספר למקרי חירום - זמינות 24/7 במקרה של חקירה / מעצר

איך מצ״ח בודקים האם חיילים משתמשים בסמים ?

שימוש בסמים על ידי חיילים בזמן שירותם הצבאי, כולל במהלך חופשות סופ״ש / רגילה וכו׳, היא עבירה פלילית בגינה תיפתח חקירה במשטרה צבאית חוקרת (מצ״ח). על מנת לאכוף את החוק וכחלק מהמאבק של הצבא בשימוש בסמים על ידי חיילים, מרבית החקירות הפליליות המתנהלות בצבא הן בחשד לשימוש בסמים. כחלק מהחקירה, ובכדי לבדוק האם החייל אכן השתמש בסמים במהלך שירותו הצבאי, חוקרי מצ״ח מבקשים מהחיילים למסור בדיקת שתן שתוצאותיה מהוות ראיה לשימוש / אי שימוש בסמים על ידי החייל הנבדק.

 

אתם מוזמנים לקרוא את המדריך המלא לחקירות מצ״ח שכתב עורך דין צבאי אופיר ברמלי ממשרדנו, לשעבר קצין חקירות במצ״ח ומפקד בסיס מצ״ח יואב. כמו כן, אתם מוזמנים לקרוא את המאמר שכתבה עו״ד צבאי לימור ברמלי ממשרדנו, לשעבר תובעת בכירה בפרקליטות הצבאית, בנוגע לשימוש בסמים בצבא והעונשים הנגזרים על ידי שופטי בתי הדין הצבאיים על חיילים שמורשעים בעבירות סמים. 

בדיקת שתן לגילוי סמים של מצח

בדיקת שתן לגילוי סמים של יחידת מצ״ח

איך מתבצעת בדיקת השתן במצ״ח ? חוקר/ת מצ״ח מסתכלים עלי בזמן מתן השתן ?

בדיקות השתן מתבצעות על ידי הטלת השתן של החשוד/ה לתוך כוסית קטנה עשויה פלסטיק (בדיוק כמו שבתמונה למעלה). בטרם מסירת בדיקת השתן, יחתימו אתכם חוקרי מצ״ח על טופס לפיו אתם מצהירים כי מסירת הבדיקה מתבצעת מרצונכם החופשי ובהסכמתכם המלאה. לאחר מכן, החוקר או החוקרת (בהתאם למינכם, ילוו אתכם לתא שירותים סמוך ויבקש מכם להטיל את השתן לתוך הכוסית. על פי נהלי מצ״ח, מסירת בדיקת השתן מתבצעת כאשר דלת תא השירותים פתוחה והחוקר עומד מאחורי החשוד/ה, על מנת לוודא שהחייל החשוד לא מנסה לשבש את מתן בדיקת השתן. עם סיום מתן השתן החוקר מבקש מהחייל לסגור את פקק הכוסית והוא יאטום אותה עם מדבקה עליה ירשום את שמכם, שמו ויסמנה כמוצג משפטי.

חברים שלי ייעצו לי לקחת כדור ״סידורל״ כדי לשבש את תוצאות בדיקת השתן במצ״ח ? האם ניתן לזייף בדיקות שתן / בדיקות סמים של מצ״ח ?

לצערנו הרב, חיילים רבים מנסים לזייף את בדיקות השתן שניטלות על ידי חוקרי מצ״ח על ידי בליעה של כדורי ״סידורל״. לרוב, חיילים אלו אינם מודעים לכך כי עצם נטילת כדור ה״סידורל״, במטרה לשבש את תוצאות בדיקת השתן, מהווה עבירה חמורה של שיבוש הליכי חקירה או בשמה המשפטי - שיבוש הליכי משפט.

שימו לב: סעיף 244 לחוק העונשין קובע כי שיבוש הליכי משפט הינה עבירה פלילית חמורה מסוג פשע שהעונש הקבוע בחוק בגינה הינו עד 3 שנות מאסר (!!):

 

חוק העונשין - שיבוש מהלכי משפט

244. העושה דבר בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין, בין בסיכול הזמנתו של עד, בין בהעלמת ראיות ובין בדרך אחרת, דינו - מאסר שלוש שנים; לענין זה, "הליך שיפוטי" - לרבות חקירה פלילית והוצאה לפועל של הוראת בית משפט.

במידה וזומנתם לחקירה במצ״ח ואתם ״מלוכלכים״ (יש לכם סם בגוף כתוצאה משימוש בסמים) הדרך הטובה והבטוחה ביותר היא להתייעץ עם עורך דין צבאי שמומחה לחקירות מצ״ח. עורך דין צבאי וותיק ומיומן, יוכל לתת לכם ייעוץ משפטי נכון, מה רצוי לעשות במצבכם ויוכל להדריך אתכם כיצד נכון לפעול בחקירה במצ״ח במצב זה.

כמה זמן הסמים נשארים בשתן / בגוף ? האם ניתן לבדוק בבדיקת סמים ביתית שניתן לקנות בבתי המרקחת / בדיקת שתן לגילוי סמים של ״סופר פארם״ ? 

אין תשובה חד משמעתית לכמה זמן הסמים נשארים בגוף והתשובה לכך הינה אישית ומשתנה מאדם לאדם ותלויה במגוון רחב של משתנים.  

שימוש בסמיום

בתוך כמה זמן מתקבלות תשובות האם קיימים שרידים של סם בשתן ?

בכוסית בדיקת השתן קיימים בוחנים (אינדיקטורים), אשר בתוך מספר דקות, מרגע מתן השתן, מציגים תוצאות ראשוניות, האם קיימים שרידים לשימוש בסמים ומהו סוג הסם. לכן, גם אם בדיקת השתן נמצאה ״חיובית״, כלומר נמצאו ראיות לשימוש בסמים, זה עדיין לא אבוד ובאמצעות ייעוץ משפטי נכון ניתן עוד לתקן את המצב.

מצח

עוד באתר עורך דין צבאי לימור ברמלי

דוגמאות מתיקי מצ״ח בחשד לשימוש בסמים בצבא שנוהלו במשרדנו:

לקוחות ממליצים

משפחת אוחיון, ירושלים

ממעמקים קראתי..... לימור ואופיר עשיתם את הבלתי יאמן למען בני החייל.. כל הסיכויים היו נגדנו אבל לא אתם שתרימו ידיים והליך בן חצי שנה שהצליח והתיק המסובך הזה נסגר בלי הרשעה.. נסגר!!!!!!! פרטי התיק שמורים אצלכם​. אשמח לייעץ להורים שנקלעו לסיטואציה דומה.

משפחת פליישקר, ראשל״צ

לימור ואופיר ברמלי היקרים בחרנו בכם בצורה אקראית, מהמפגש הראשון הייתה לנו תחושת בטן שהבחירה בכם נכונה. תודה על המסירות, אכפתיות, מקצועיות, תמיכה, אמון, סבלנות, זמינות. תודה על הליווי הקרוב בתקופה הכי קשה למשפחתנו. ייצגתם את בננו בצורה הטובה ביותר, התוצאה הייתה מעבר לציפיות שלנו, אין לנו ספק שעשינו בחירה מצויינת, עבודתכם ראויה לשבח ולהמלצה יישר כח.״

מיכל הרשקו, חיפה

"איך להתחיל.... מהסיוט שהילד מתקשר שנלקח לחקירה או בסיום השיחה המרגיעה עם לימור המלאכית של הלילה. כל הילדים עושים טעויות אבל צרכים אחת שתדע להוציא אותם הכי טוב שאפשר. תותחית אמיתית .... תודה מעומק ליבי"

בקרו בדף הפייסבוק שלנו

  • Facebook
  • Instagram
  • LinkedIn

צריכים עזרה? אנחנו כאן בשבילכם!

Thanks! Message sent.

bottom of page