שימוש בסמים בצבא

השתמשתי בסמים והחוקר ביקש ממני למסור דגימת שתן לגילוי שימוש בסמים

האם אני חייב למסור דגימת שתן או לא ?

רוב חקירות המתנהלות במצ״ח הינן בחשד לביצוע עבירות שימוש בסמים על ידי חיילים. כחלק מהחקירה, תתבקש על ידי חוקרי מצ״ח למסור דגימת שתן (דג״ש) בכדי לבדוק האם בגופך נמצאים תוצרים המעידים על שימוש בסם מסוכן כלשהו. זוהי דרך נוספת של החוקרים לאסוף ראיות או לאפשר לחשוד הטוען לחפותו להוכיחה. ההחלטה האם למסור דגימת שתן הינה קריטית ויש לה השפעות מכריעות על החקירה והתיק (לעיתים קרובות עד כדי סגירת התיק כנגדכם או לחלופין הגשת כתב אישום בגין שימוש בסמים). לכן, המלצתנו היא להתייעץ עם עורך דין צבאי שמנוסה בתיקי סמים בצבא ויוכל לייעץ לכם לפני החקירה ובמהלכה. 

איך מתבצעת בדיקת השתן ? האם אני חייב למסור את דגימת השתן כשחוקר מצ״ח מסתכל עלי ?

בדיקות השתן מתבצעות על ידי הטלת השתן של החשוד לתוך כוסית קטנה עשויה פלסטיק. בטרם מסירת דגימת השתן יחתימו אתכם חוקרי מצ״ח על טופס לפיו אתם מצהירים כי מסירת הדגימה מתבצעת מרצונכם החופשי ובהסכמתכם המלאה. לאחר מכן, ייגש אתכם החוקר או החוקרת (בהתאם למינכם) לתא שירותים סמוך ויבקש מכם להטיל את השתן לתוך הכוסית. על פי נהלי מצ״ח מסירת דגימת השתן מתבצעת כאשר דלת תא השירותים פתוחה והחוקר עומד מאחורי החשוד על מנת לוודא שהחשוד לא מנסה לשבש את מתן דגימת השתן. עם סיום מתן השתן החוקר יבקש מכם לסגור את פקק הכוסית והוא יאטום אותה עם מדבקה עליה ירשום את שמכם, שמו ויסמנה כמוצג משפטי.

בתוך כמה זמן מתקבלות תשובות האם קיימים שרידים של סם בשתן ?

בכוסית דגימת השתן  קיימים בוחנים (אינדיקטורים) אשר בתוך מספר דקות מרגע מתן השתן מציגים תוצאות ראשוניות (כלומר גם הבדיקה נמצאה ״חיובית״, עדין אין הדבר מלמד על שימוש בסם על ידי החשוד באופן חד משמעי) האם קיימים שרידים לשימוש בסמים ומהו סוג הסם. לכן, גם אם דגימת השתן נמצאה ״חיובית״, כלומר נמצאו ראיות לשימוש בסמים, זה עדיין לא אבוד ובאמצעות ייעוץ משפטי נכון ניתן עוד לתקן את המצב.

זומנתם לחקירה במצ״ח בחשד לשימוש בסמים ? אל תגיעו לא מוכנים לחקירה ובלי עו"ד צבאי צמוד שיוכל לייעץ לכם כיצד לפעול בחקירה.

 

להחלטה האם להתייעץ עם עו"ד יכולות להיות השפעות קריטיות (עד כדי הבדל האם התיק ייסגר או יוגש כתב אישום) ולכן מומלץ להתייעץ עם עורך דין צבאי מהר ברגע שזומנתם לחקירה במצ"ח ובטרם החקירה

 

חשוב מאוד לציין, זכותכם להתייעץ עם עורך דין צבאי לפני החקירה ואין הדבר יכול לשמש כנגדכם במהלך החקירה !

דוגמאות מתיקים שנוהלו במשרדנו - סגירת תיקי מצ״ח לחיילים בחשד לשימוש בסמים בצבא

דוגמאות מתיקים שנוהלו במשרדנו - זיכוי מוחלט של לוחם בתיק שימוש בסמים בתוך הצבא שהתנהל בבבית הדין הצבאי 

 

זיכוי בתיק שימוש בסמים בצבא

עורך דין צבאי סמים

חקירת מצח

עורך דין צבאי - מידע על חקירות מצ״ח - עריקות - הצלחות בתיקים - לקוחות ממליצים

*אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא. בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין. משרד עורכי דין לימור ברמלי אינו אחראי לשימוש שיעשה על ידי הקורא במדריך זה והקורא מבין כי כל שימוש ללא ייעוץ ממשרד עו״ד לימור ברמלי נעשה על אחריותו בלבד.

 

כל הזכויות שמורות

 אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב ממשרד עו"ד לימור ברמלי אסור בהחלט.

 

מאמרי האתר

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בדף המאמרים של אתר זה שמורות לעו"ד לימור ברמלי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מעו"ד לימור ברמלי. כמו כן לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם. זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי שמורות לחברות שיצרו אותן. אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית, פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מעו"ד לימור ברמלי.

058-5505404