השפעת הרישום הפלילי בצבא

מהו רישום פלילי ?

הרשעה בהליך פלילי גוררת עימה ענישה מיידית כמו מאסר בפועל, אך יש לה גם השלכות לעתידו של המורשע. המרשם הפלילי הוא מאגר המנוהל ע״י משטרת ישראל ומרוכזים בו רישום של תיקי החקירה (ובשפה המשפטית: תיקים הממתינים לבירור דין – מב״ד), הרשעות והחלטות משפטיות.

 

מהן ההשלכות של רישום פלילי בקבלה למקום עבודה ? 

רישום פלילי יכול להיות פוגעני מאוד ואין זה נכון להמעיט בערכו ובהשלכותיו על עתידכם התעסוקתי שכן כפי שניתן לראות מטה, ישנן מקצועות אליהם לא ניתן להתקבל או לקבל רישיון לעסוק בהם אם המבקש הינו בעל רישום פלילי.

 

באילו מקצועות לא ניתן לעסוק עם רישום פלילי ?

להלן רשימת המקצועות בהם לא יוכל לעסוק אדם שהורשע בבית דין צבאי או בית משפט (בחלקן בהתאם להחלטת הרשות המנהלית ובחלקן ככל ונקבע כי יש עם העבירה שבוצעה קלון):

 

 

רשימת המקצועות בהן לא יוכל לעסוק אדם בעל רישום פלילי

 

 1. מתווך
 2. מנכ״ל בחברה ממשלתית
 3. מבקר פנים בגוף ציבורי
 4. מורה נהיגה
 5. דירקטור של קרן נאמנות
 6. דירקטור מטעם הציבור
 7. נהג מונית  אמבולנס / אוטובוס / כבאית / רכב חילוץ
 8. מנהל לשכה פרטית לתעסוקה
 9. יצואן מורשה שלצמחי נוי
 10. חבר מועצה
 11. מנהל מעבדה רפואית
 12. עובד סוציאלי
 13. שופט / קאדי / דיין בית דין רבני
 14. מדביר
 15. חוקר פרטי
 16. סוכן מכס
 17. רואה חשבון
 18. סיעוד
 19. סוכן ביטוח
 20. עורך דין
 21. רופא / רופא שיניים
 22. מנהל / יועץ תיקי השקעות
 23. משרה ציבורית(ככל ונקבע שיש קלון)
 24. ממונה עלאבטחת מידע
 25. כבאי
 26. עובד מדינה
 27. חשמלאי
 28. קבלן
 29. שמאי מקרקעין
 30. שומר
 31. אדריכל
 32. פסיכולוג
 33. סקיפר
 34. וטרינר
 35. עורך פטנטים
 36. מהנדס רשות מקומית
 37. רוקח
 38. עובד חינוך
 39. מיילדת
 40. מורשה מטעם הוצאה לפועל
 41. אופטומטריסט
 42. יועץ השקעות
 43. מהנדס
 44. קבלן כוח אדם
 45. מדריך תיירים

 

הורשעתי בעבר בבית דין צבאי או בית משפט ויש לי רישום פלילי – האם ניתן למחוק אותו ?

בהתאם לחוק, רישום פלילי ניתן למחיקה לאחר תקופת התיישנות. אנו ממליצים להתייעץ עם עו״ד על מנת לטפל בהליך זה מול רשויות החוק.

 

 

ֿֿמשרדנו מייצג אזרחים וחיילים משוחררים אשר הורשעו בעבירות שונות ולהם רישום פלילי
(לעיתים אף בגין שימוש חד פעמי בסמים מסוכנים בנסיבות אזרחיות או עריקות) בבקשות למחיקת רישומם הפלילי והוביל למחיקת הרישום וביטול ההגבלות שהוטלו עליהם כתוצאה מכך.

לייעוץ התקשרו - 058-5505404 

 

*אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא. בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין. משרד עורכי דין לימור ברמלי אינו אחראי לשימוש שיעשה על ידי הקורא במדריך זה והקורא מבין כי כל שימוש ללא ייעוץ ממשרד עו״ד לימור ברמלי נעשה על אחריותו בלבד.

 

 

 

כל הזכויות שמורות

 

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב ממשרד עו"ד לימור ברמלי אסור בהחלט.

 

מאמרי האתר

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בדף המאמרים של אתר זה שמורות לעו"ד לימור ברמלי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מעו"ד לימור ברמלי. כמו כן לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם. זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי שמורות לחברות שיצרו אותן. אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית,

פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מעו"ד לימור ברמלי.

058-5505404