הסדר מותנה והסדר הקפאה

בתיקי שימוש בסמים בצבא

תיק שימוש בסמים בצבא - לא חייב להסתיים בכלא ורישום פלילי

מהו הסדר מותנה / הסדר הקפאה בתיק מצ״ח בחשד לשימוש בסמים בצבא ?

הסדר מותנה / הקפאה הינו הליך משפטי מיוחד, במסגרתו ניתן להגיע להסכם עם הפרקליטות הצבאית לפיו למרות שנפתחה חקירת מצ״ח (תיק פלילי) כנגד חייל בחשד לשימוש בסמים בצבא, החייל לא יורשע בדין פלילי (כלומר לא יוכתם ברישום פלילי) ולא ירצה עונש מאסר בהתקיים תנאים מסוימים

 

האם אפשר להגיע להסדר מותנה בכל תיק מצ״ח שנפתח בעקבות חשד לשימוש בסמים בצבא ?

מאחר וכל תיק הינו ״מקרה לגופו״ יש צורך לבחון משפטית האם התיק מתאים להליך של הסדר מותנה והאם החייל עומד בתנאים הנדרשים להליך.  

 

מה היתרונות של הסדר מותנה בתיקי שימוש בסמים בצבא לעומת הליך פלילי צבאי רגיל ?

במסגרת הליך של הסדר מותנה או הסדר הקפאה, החייל המואשם / החשוד זוכה להזדמנות נוספת לפיה במידה והוא יעמוד בתנאים שסוכמו בהסדר המותנה / הסדר ההקפאה הוא לא ירצה עונש מאסר בכליאה ולא יוכתם ברישום פלילי. כלומר, למרות שקיימות ראיות כנגד החייל לשימוש בסמים בצבא, לא יתקיים כנגדו הליך פלילי.    

 

קיבלתי מכתב מהפרקליטות הצבאית על הסדר מותנה, מה אני צריך לעשות ?

 אנו ממליצים להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום צבאי, מיד עם קבלת המכתב מהפרקליטות הצבאית שכן אם לא תגיבו למכתב בהקדם אתם עלולים לפספס את ההזדמנות להיכנס להליך. 

 

האם עליי להיוועץ בעורך דין צבאי לפני שאני חותם על הסדר מותנה ?

 אנו ממליצים מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום צבאי לפני החתימה על הסדר מותנה. מניסיננו בייצוג חיילים רבים בתיקי שימוש בסמים

והלכי הסדרים מותנים, בלא מעט מקרים לאחר קריאת חומר החקירה בעניינם, הצלחנו לסגור את תיק החקירה לחלוטין ללא נקיטת הליכים משפטיים כלל.   

 

 

לייעוץ עם עורך דין צבאי לימור ברמלי ובחינת התאמתך להליך
הסדר מותנה בתיק שימוש בסמים בצבא התקשר: 058-5505404 

 

דוגמאות מתיקים שנוהלו במשרדנו - סגירת הסדרים מותנים ללא כליאה לחיילים

שנפתחו כנגדם תיקי מצ״ח בחשד לשימוש בסמים בצבא

הסדר מותנה - סגירת תיק שימוש בסמים לחייל

 

 

 

 

עוד באתר האינטרנט של משרד עו״ד צבאי לימור ברמלי:

עורך דין צבאי - מידע על חקירות מצ״ח - עריקות - הצלחות בתיקים - לקוחות ממליצים

 

*אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא. בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין. משרד עורכי דין לימור ברמלי אינו אחראי לשימוש שיעשה על ידי הקורא במדריך זה והקורא מבין כי כל שימוש ללא ייעוץ ממשרד עו״ד לימור ברמלי נעשה על אחריותו בלבד.

 

כל הזכויות שמורות

 

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב ממשרד עו"ד לימור ברמלי אסור בהחלט.

 

מאמרי האתר

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בדף המאמרים של אתר זה שמורות לעו"ד לימור ברמלי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מעו"ד לימור ברמלי. כמו כן לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם. זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי שמורות לחברות שיצרו אותן. אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית,

פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מעו"ד לימור ברמלי.

058-5505404