עריק ? מחפש עו״ד צבאי עם ניסיון והצלחות ? עו״ד לימור ברמלי בעלת ניסיון רב בייצוג עריקים ומשתמטים לאחר שנים רבות כאחראית על תחום העריקים בפרקליטות הצבאית וכיום מייצגת כסנגורית חיילים רבים בתיקי עריקות מול הצבא 

לייעוץ התקשר 058-5505404

(מומלץ לשמור למקרה חירום) 

מה היא ״ועדת התאמה לשירות״ - וה״ל ?

ועדת התאמה לשירות צבאי, או בראשי תיבות - וה״ל, היא ועדה מיוחדת בצבא אשר מתכנסת ודנה בהמשך שירותו הצבאי של חייל ומידת התאמתו להמשך שירות הצבא. ועדת התאמה לשירות (וה״ל) דנה בנסיבותיו האישיות של כל חייל וחייל, בוחנת האם הוא יכול להמשיך ולשרת בצבא, או שאולי יש להעניק לו פטור משירות הצבאי.

 

האם ועדת התאמה לשירות מתקיימת בפני מפקדיו של החייל ? 

ועדת התאמה לשירות היא ועדה מקצועית, השייכת  למיט״ב באגף כח האדם בצה״ל (אכ״א). הועדה מונה מספר חברים ובראשות הועדה עומד יו״ר שהוא קצין / קצינה בדרגת סגן אלוף.  

   

איך מתנהל הדיון בועדת התאמה לשירות (וה״ל) ?

במסגרת הדיון בפני חברי הועדה, חברי הועדה ישמעו את דברי החייל, מפקדיו, ובמידה והוא מיוצג ע״י עורך דין צבאי יכולים חברי הועדה לשמוע אף את טיעוניו המשפטיים של עורך הדין הצבאי מדוע נכון להשאיר או לפטור משירות, בהתאם לנסיבות של כל מקרה ומקרה, את החייל בשירות צבאי. לאחר שיסתיים הדיון בועדה חברי הועדה יקבלו החלטה אודות המשך שירותו הצבאי של החייל. 

 

האם החייל רשאי להיות מיוצג על ידי עורך דין בוועדת התאמה לשירות ?

כל חייל רשאי להיות מיוצג על ידי עורך דין בועדה. תפקידו של עורך הדין הצבאי הוא להציג את טיעוניו של החייל מדוע נכון לפטור אותו משירות / להשאיר אותו בשירות (בהתאם לנסיבות) בצורה משפטית נכונה ומשכנעת, כשהוא מתבסס על ידע וניסיון בתחום בהתאם להחלטות ותקדימים של הועדה במקרים דומים אשר הוצגו בפניה בעבר. היתרון הטמון בייצוג על ידי עורך דין מנוסה בתחום הוא בהיכרותו עם המערכת הצבאית, השיקולים השונים אשר עומדים לנגד עיני חברי ועדת התאמה לשירות ומתן ביטחון לחייל המופיע בפני ועדה שהמלצותיה הן קריטיות כל כך להמשך שירותו של החייל. 

  

מה הן סוגי ההחלטות שועדת התאמה לשירות יכולה לקבל ?

כאמור, ועדת התאמה לשירות היא ועדה מקצועית מייעצת, כך שהחלטותיה הינן בגדר המלצות (שלרוב גם מתקבלות), והיא יכולה להחליט אחת מהאפשרויות הבאות:

א. המשך שירות ביחידה - החייל ישוב ליחידתו וימשיך בשירות צבאי מלא.

ב. שינוי שיבוץ -החייל ימשיך לשרת בצבא, אולם שיבוצו ישונה והוא יוצב ביחידה אחרת.  

ג. פטור משירות צבאי - החייל יפוטר משירות צבאי בשל עילה של התנהגות רעה וחמורה או בשל אי התאמה לשירות צבאי

 

מה הן ההחלטות שועדת התאמה לשירות יכולה לקבל ?

ועדת התאמה לשירות היא ועדה מקצועית מייעצת, כך שהחלטותיה הינן בגדר המלצות (שלרוב גם מתקבלות), והיא יכולה להחליט אחת מהאפשרויות הבאות:

א. המשך שירות ביחידה - החייל ישוב ליחידתו וימשיך בשירות צבאי מלא.

ב. שינוי שיבוץ -החייל ימשיך לשרת בצבא, אולם שיבוצו ישונה והוא יוצב ביחידה אחרת.  

ג. פטור משירות צבאי - החייל יפוטר משירות צבאי בשל עילה של התנהגות רעה וחמורה או בשל אי התאמה לשירות צבאי

 

האם ההחלטה של הועדת התאמה לשירות היא סופית ? האם ניתן לערער על ועדת התאמה לשירות?

ועדת התאמה לשירות היא ועדה מקצועית מייעצת, שהחלטותיה הינן בגדר המלצות אשר מועברות לעיונו של מפקד מיט״ב, שהוא הגורם המחליט בסופו של דבר לגבי המשך שירותו הצבאי של החייל. לכן, במקרים בהם התקבלה החלטה של ועדת התאמה לשירות שאינה מקובלת על החייל, מומלץ לפנות לעורך דין צבאי המומחה שיבחן האם במקרה הספציפי שלכם ניתן להגיש ערר על החלטות הועדה ויתן לכם ייעוץ משפטי בנוגע לסיכויי הערעור. 

 

דוגמאות מתיקים שנוהלו על ידי משרדנו 

 משרד עורך דין צבאי לימור ברמלי הינו משרד בוטיק המתמחה בייצוג חיילים בתיקי עריקות בבתי הדין הצבאיים וייצוג חיילים בפני ועדת התאמה לשירות ובעל ניסיון והצלחות רבות בתחום. להלן מספר דוגמאות מתיקים שנוהלו על ידי משרדנו בפני בתי הדין הצבאיים וועדות התאמה לשירות

 

עריק משירות צבאי במשך 2060 ימים - 6 שנים משירות צבאי - 90 ימי מאסר ופטור משירות צבאי

עריק במשך 6 שנים אשר יוצג על ידי משרדנו בפני בית הדין הצבאי, פוטר משירות צבאי ונידון לעונש מקל מאוד של 90 ימי מאסר בלבד (במקום כ- 8 חודשים).

עריק

 

 

עריקות של 8 שנים משירות צבאי - 3 וחצי חודשי מאסר ופטור משירות צבאי

עריקה במשך 8 שנים אשר יוצגה על ידי משרדנו בפני בית הדין הצבאי, פוטרה משירות צבאי ונידונה לאחר ניהול התיק לעונש מקל מאוד של 3 וחצי חודשי מאסר בפועל. בית הדין הצבאי קבע כי מדובר בעונש המצוי ברף הענישה הנמוך, אולם לאור הטיעונים שהוצגו על ידי צוות ההגנה בית הדין הצבאי מצא שאין לגזור עונש כבד על העריקה.   

עורך דין צבאי עריקות

 

 

 

 

*אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא. בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין. משרד עורכי דין לימור ברמלי אינו אחראי לשימוש שיעשה על ידי הקורא במדריך זה והקורא מבין כי כל שימוש ללא ייעוץ ממשרד עו״ד לימור ברמלי נעשה על אחריותו בלבד.

 

כל הזכויות שמורות

 

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב ממשרד עו"ד לימור ברמלי אסור בהחלט.

 

מאמרי האתר

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בדף המאמרים של אתר זה שמורות

לעו"ד לימור ברמלי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מעו"ד לימור ברמלי. כמו כן לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם. זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי שמורות לחברות שיצרו אותן. אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית,

פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מעו"ד לימור ברמלי.

 

 

 

ועדת התאמה לשירות צבאי (וה״ל)

058-5505404