שיטות ותרגילי חקירה בהם משתמשים חוקרים מצ״ח על מנת לגרום לחשוד להודות

לרוב חקירת מצ״ח תתבצע בשלבים: בהתחלה ינסו החוקרים לשמוע את גרסת החשוד לחשדות, אח״כ ינסו החוקרים להלחיץ את החשוד בכל מיני תרגילי חקירה כגון: ״יש לנו ראיות עליך״, ״ראו אותך משתמש בסמים״ או ״שמעו אותך אומר שאתה גנבת מהשק״ם את הכספת״, ״יש לנו הקלטות שלך מודה שביצעת את העבירה״, תמונות, ט.א (טביעות אצבע), DNA, זיהוי במסדר זיהו תמונות, מישהו ״פתח עלייך״ (הפליל עלייך) וכדומה. גם פה חשוב לשים לב-  כנחקר אינך יודע מה באמת יש לחוקרים ומה מהדברים שנאמרים הם בגדר תרגיל במטרה להלחיץ את אתכם. על כן, אל תתנדב למסור מידע ובקש לראות בענייך את הראיות עצמן – זו זכותך! לבסוף יעמתו אותך החוקרים עם הראיות שיש בידיהם ויבקשו ממך למסור את גרסתך. לכן, חשוב מאוד להיוועץ עם עו״ד המכיר את מצ״ח לאורך כל החקירה עצמה (ולא רק בתחילת החקירה) ובטח לפני שמחליטים להודות בביצוע העבירה.

 

שים לב- ראיות יכולות להיאסף גם במהלך החקירה כגון הודאה בביצוע העבירה בפני חוקר או בפני מדובב בתא המעצר, ההודאה נחשבת ל- ״מלכת הראיות״!

 

 

*אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא. בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין. משרד עורכי דין לימור ברמלי אינו אחראי לשימוש שיעשה על ידי הקורא במדריך זה והקורא מבין כי כל שימוש ללא ייעוץ ממשרד עו״ד לימור ברמלי נעשה על אחריותו בלבד.

 

שיטות חקירה של מצ"ח 

058-5505404