מחיקת רישום פלילי

מהו רישום פלילי ?

הרשעה בהליך פלילי גוררת עימה ענישה מיידית כמו מאסר בפועל, אך יש לה גם השלכות לעתידו של המורשע. המרשם הפלילי הוא מאגר המנוהל ע״י משטרת ישראל ומרוכזים בו רישום של תיקי החקירה (ובשפה המשפטית: תיקים הממתינים לבירור דין – מב״ד), הרשעות והחלטות משפטיות.

 

מהן ההשלכות של רישום פלילי ? 

אין זה נכון להמעיט בערכו של הרישום הפלילי ובהשלכותיו על עתידכם שכן, קיומו של רישום פלילי יכול להגביל ואף למנוע העסקה במקצועות מסוימים הדורשים קיומו של היעדר רישום פלילי טרם מתן ההסמכה המקצועית (עו״ד, רופאים, מהנדסים, גופים בטחוניים, עו״ד, נהג מונית, כבאי ומורה דרך ועוד. לרשימת המקצועות בהן לא ניתן לעסוק בעקבות רישום פלילי לחץ כאן ), לא ניתן להתקבל למשרות בשירות המדינה (משרות ציבור), לא ניתן להתקשר בהסכמים עם המדינה ולא ניתן לקבל אשרת כניסה (״ויזה״) למדינות זרות מסוימות. כמו כן, בעלי רישום פלילי לא יוכל לרוב לקבל רישיון לנשיאת כלי נשק קיומו של רישום פלילי הוא ״כתם״ על העברועל ולכן כדאי וחשוב להסתייע בעו״ד במטרה לנסות ולמזער זאת מוקדם ככל שניתן - עוד בשלב החקירה.

 

האם אני רשאי לקבל העתק מהמרשם הפלילי שלי ?

כן, כל אזרח וחייל רשאים לקבל לידיהם את גיליון ההרשעות שלהם.

 

אני בהליכי גיוס למקום עבודה חדש והמעסיק ביקש שאמסור לו העתק מהרישום הפלילי שלי  - האם הדבר מותר ?

 חשוב לדעת כי לגוף ציבורי או פרטי שאינו מורשה לעיין במרשם הפלילי עפ״י חוק, אסור לדרוש מאדם להמציא תדפיס פלילי (גם אם זה לצורכי עבודה/קבלה ליישוב כלשהו). איך תדעו מי מורשה לקבל לעיונו את רישום הלילי ומי לא?- פשוט מאוד, מי שמורשה לכך מקבל העתק מגיליון הרישום הפלילי שלכם משטרת ישראל והוא איננו זקוק שתעביר לו אותו.

 

הורשעתי בעבר בבית דין צבאי או בית משפט ויש לי רישום פלילי – האם ניתן למחוק אותו ?

בהתאם לחוק, רישום פלילי ניתן למחיקה לאחר תקופת התיישנות כפי שמפורט מטה. אנו ממליצים להתייעץ עם עו״ד על מנת לטפל בהליך זה מול רשויות החוק.

האם ניתן למחוק רישום פלילי ?

בהתאם לחוק, נאשם אשר הורשע בבית משפט או בית דין צבאי רשאי להגיש בקשה למחיקת רישומו הפלילי. אנו ממליצים להסתייע בעו"ד מנוסה בתחום על מנת להגיש בקשה שכזו.

 

במהלך חודש אלול מתקיים הליך מיוחד בפני נשיא המדינה במסגרתו הנשיא מעניק חנינות ומוחק רישומים פליליים לחיילים רבים אשר הורשעו בבתי הדין הצבאיים:

מחיקת רישום פלילי

 

משרדנו מייצג עשרות אזרחים וחיילים משוחררים אשר הורשעו בבית הדין הצבאי בעבירות שונות ולהם רישום פלילי (לעיתים אף בגין שימוש חד פעמי בסמים מסוכנים בנסיבות אזרחיות) בבקשות למחיקת רישומם הפלילי והוביל למחיקת הרישום וביטול ההגבלות שהוטלו עליהם כתוצאה מכך.

לייעוץ התקשרו - 058-5505404

 

 

*אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא. בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין. משרד עורכי דין לימור ברמלי אינו אחראי לשימוש שיעשה על ידי הקורא במדריך זה והקורא מבין כי כל שימוש ללא ייעוץ ממשרד עו״ד לימור ברמלי נעשה על אחריותו בלבד.

 

 

 

כל הזכויות שמורות

 

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב ממשרד עו"ד לימור ברמלי אסור בהחלט.

 

מאמרי האתר

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בדף המאמרים של אתר זה שמורות לעו"ד לימור ברמלי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מעו"ד לימור ברמלי. כמו כן לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם. זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי שמורות לחברות שיצרו אותן. אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית,

פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מעו"ד לימור ברמלי.

058-5505404