נחקרתי במצ״ח, האם אפשר לסגור את התיק ?

לאחר שהחוקרים סיימו לגבות את אמרותיו של החשוד, עדויותיהם של כלל העדים ואספו את כלל הראיות בתיק, התיק עובר לטיפול של הפרקליטות הצבאית. הפרקליטות הצבאית בוחנת את כלל הראיות בתיק ואם נדרשת השלמת חקירה ומדובר בחייל שאינו עצור, התובע מעביר הנחיה למצ״ח לטיפול והשלמת החקירה ומיצוייה. 

בשלב זה, בו תיק החקירה מצוי אצל התובע הצבאי, ישנה חשיבות רבה שיהיה לכם עו״ד צבאי ותיק ומנוסה שמכיר את המערכת הצבאית ויוכל לסייע לכם בסגירת התיק ללא הגשת כתב אישום.

משרדנו מתמחה בייצוג חיילים אל מול המערכת הצבאית ויודע כיצד לפעול אל מול גורמי הפרקליטות הצבאית לשם סגירת התיקים כבר בשלב זה על מנת שלא יגיעו לכדי הגשת כתב אישום או לכל הפחות העברתם לבירור במסגרת דין משמעתי ביחידה.

 

סגירת תיק מצח

 

מה קורה כאשר חייל נעצר על ידי מצ״ח ? האם אפשר לשחררו ?

בהתאם לחוק, לחוקרי מצ״ח הסמכות לעצור חייל לצורכי חקירה ראשוניים למשך 24 שעות. בתום 24 השעות הראשונות מרגע המעצר, רשאי התובע הצבאי לבקש מבית הדין להאריך את מעצרו של החייל במספר ימים נוספים, על פי הדרישה של מצ״ח, לצורך ביצוע פעולות חקירה נוספות הנדרשות לבירור האשמה.

בשלב זה חשוב מאוד שהחייל ייוצג על ידי עו״ד המכיר את המערכת הצבאית, בתי הדין הצבאיים, מצ״ח והפרקליטות הצבאית שכן הכרה של המערכת ״מבפנים״ מאפשרת קיצור משמעותי של משך המעצר ואף שחרור החייל העצור לאלתר.

 

*אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא. בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין. משרד עורכי דין לימור ברמלי אינו אחראי לשימוש שיעשה על ידי הקורא במדריך זה והקורא מבין כי כל שימוש ללא ייעוץ ממשרד עו״ד לימור ברמלי נעשה על אחריותו בלבד.

 

 

 

כל הזכויות שמורות

 

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב ממשרד עו"ד לימור ברמלי אסור בהחלט.

 

מאמרי האתר

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בדף המאמרים של אתר זה שמורות לעו"ד לימור ברמלי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מעו"ד לימור ברמלי. כמו כן לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם. זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי שמורות לחברות שיצרו אותן. אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית,

פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מעו"ד לימור ברמלי.

סגירת תיק

פתוח במצח

058-5505404