חנינה בצבא

   מהי חנינה ?

חנינה הינו הליך המתבצע לבקשת אדם אשר הורשע בפלילים ומבקש כי נשיא המדינה ימחל לו. במסגרת החנינה יכול נשיא המדינה להורות על שיחרור מיידי, המתקה של העונש (כלומר הפחתה של תקופת המאסר שנגזר במסגרת גזר הדין), קיצור תקופת ההתיישנות או מחיקת הרישום הפלילי.

 

מספר דברים שחשוב לדעת:

כל מי שנשפט בבית דין יכול לבקש חנינה. מומלץ מאוד להסתייע בעו״ד המתמחה בדין הצבאי לשם הגשת החנינה בצורה מקצועית ואיכותית שתניב תוצאות. ישנה אפשרות שצה״ל ימליץ לנשיא למחוק רישום פלילי (ר״פ) של חיילים אשר התגייסו עם ר״פ לצבא שביצעו שירות תקין וטוב.

 

 

איך מתבצע ההליך ? 

ההליך המתבצע מרגע הגשת הבקשה הבקשה לחנינה מוגשת לבית הנשיא. משם היא מועברת למדור חנינות של צה״ל אשר מבצע מספר בדיקות ובהתאם לנסיבות ניתנת חוות דעתו של הפרקליט הצבאי הראשי או סגנו. חוות הדעת מועברת לעיונם ולחוות דעתם של ראש אכ״א, רמטכ״ל ושר הביטחון. חוות דעתו של שר הביטחון עוברת לנשיא המדינה לקבלת החלטה. את החלטתו מעביר נשיא המדינה ישירות למבקש. מטבע הדברים, הליך זה נמשך זמן רב.

 

משרדנו מתמחה בגשת חנינות לנשיא המדינה של חיילים אשר הורשעו בבתי הדין הצבאיים
בגין עבירות שונות וביניהן שימוש עצמי חד פעמי בסמים במהלך השירות הצבאי.

להגשת בקשה לחנינה והמתק עונשים התקשרו: 058-5505404 

 

*אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא. בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין. משרד עורכי דין לימור ברמלי אינו אחראי לשימוש שיעשה על ידי הקורא במדריך זה והקורא מבין כי כל שימוש ללא ייעוץ ממשרד עו״ד לימור ברמלי נעשה על אחריותו בלבד.

 

 

כל הזכויות שמורות

 

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב ממשרד עו"ד לימור ברמלי אסור בהחלט.

 

מאמרי האתר

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בדף המאמרים של אתר זה שמורות לעו"ד לימור ברמלי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מעו"ד לימור ברמלי. כמו כן לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם. זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי שמורות לחברות שיצרו אותן. אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית,

פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מעו"ד לימור ברמלי.

058-5505404