חוקרי מצ״ח דפקו בדלת וביקשו לבצע חיפוש בבית ? כנראה שהילד שלכם נמצא כרגע בחקירת מצ״ח וכל דקה חשובה ... מה עושים ברגעים הלא פשוטים האלו? האם מותר לחוקרי המשטרה הצבאית לבצע חיפוש בבית ? עם מי צריך לדבר ?

 

מדוע חוקרי מצ״ח מבצעים חיפוש בבתים של חיילים ?

כחלק משיטות החקירה ופעולות החקירה של מצ״ח, חוקרי מצ״ח נוהגים לבצע חיפוש בבתים של חיילים, על מנת לאתר ראיות שעלולות לסבך את החייל הנחקר ולהפליל אותו בביצוע העבירות בהן הוא נחשד. הגעה של חוקרי מצ״ח, לבתים של חיילים היא פעולת חקירה קריטית ומציאת ראיות המפלילות את החייל בביצוע העבירה יכולה לשנות לחלוטין את התמונה הראייתית בתיק ובהתאם את תוצאותיו - האם החייל ייעצר או לא, האם יהיו ראיות שהחוקרים יוכחו להטיח כנגדו בחקירה שיכול ויובילו להגשת כתב אישום פלילי כנגדו לבית הדין הצבאי. 

 

האם לחוקרי מצ״ח מותר לבצע חיפוש בביתו של החייל ? 

לחוקרי מצ״ח, בדומה לשוטרי משטרת ישראל, ישנה סמכות מלאה לבצע חיפוש על מנת לאתר ראיות שעשויות לסייע להם בביצוע החקירות פליליות כנגד חיילים. הסמכות לביצוע החיפוש יכולה להיות בהתאם לצו של בית משפט, אשר במידה וישתכנע כי קיים חשד סביר לביצוע עבירה על ידי החייל, יתיר לחוקרי מצ״ח לבצע חיפוש בביתו של החייל. אפשרות נוספת היא שלחוקרים יש חשד סביר לביצוע עבירה בבית או שאדם עצור נמצא בבית, ואז הם יכולים בנסיבות מסוימות, לבצע את החיפוש על בסיס החשדות. 

 

כיצד מתבצע החיפוש בבית ? 

עם הגעת חוקרי מצ״ח לביתו של החייל, החוקרים מחויבים להציג לנוכחים בבית את צו החיפוש, חתום על ידי שופט, המתיר להם לבצע את החיפוש בבית. חשוב מאוד, לבדוק מתי ניתן הצו, האם הוא חתום כנדרש ולהיכן ניתן ההיתר לביצוע החיפוש - האם לכל הבית או אולי רק לחלקים מסוימים בו. חשוב מאוד לדרוש לקבל העתק מצו החיפוש, זו זכותכם (!!) כן הוא יכול לסייע רבות לאחר מכן להגנה על החייל הנאשם. לאחר שהצו יוצג, יתנהל חיפוש בבית על ידי חוקרי ובלשי מצ״ח, במהלכו הם יחפשו בדקדקנות בכל מקום בבית, ובכפוף למגבלות צו החיפוש.

  

חוקרי מצ״ח ביצעו אצלי חיפוש בבית, מה זה אומר לגבי הילד/ה שלי ?

האם הם נמצאים כרגע בחקירה ?

במידה וחוקרי מצ״ח הגיעו אליכם הביתה, וילדכם לא נמצא באותו הזמן בבית, קיים סיכוי גבוה כי הוא נמצא ברגעים אלו במתקן חקירות (בסיס מצ״ח) בחקירה והחוקרים בחרו להגיע לחיפוש במקביל על מנת למנוע אפשרות של שיבוש הליכי חקירה והשמדת ראיות. 

 

חוקרי מצ״ח הגיעו אלי הביתה על מנת לבצע חיפוש, האם עליי להתייעץ עם עו״ד ?

 במידה וחוקרי מצ״ח הגיעו לבצע חיפוש בביתכם, סביר להניח כי ברגעים אלו מתנהלת חקירה בבסיס מצ״ח בה ילדכם נחקר בחשד לביצוע עבירה פלילית. במקרה שכזה, מומלץ מאוד להתקשר במיידי לעורך דין צבאי אשר ינחה אתכם כיצד להתנהל במהלך החיפוש בהתאם לממצאי החיפוש ובמקביל יוכל לאתר במהירות את מקום הימצאו של ילדכם, יצור עימו קשר  ויבקש לעצור את החקירה על מנת לייעץ לילדכם ייעוץ משפטי מקצועי שיאפשר לו למצות את זכויותיו במהלך החקירה. חשוב לציין, שייעוץ של עורך דין צבאי בחקירת מצ״ח זו זכותו של כל חייל שנחקר במצ״ח ואינו יכול לפגוע בו בשום צורה בחקירה. 

 

עורכי הדין במשרדנו הינם קציני חקירות יוצאי יחידת מצ״ח והפרקליטות הצבאית המתמחים בייצוג חיילים בבתי הדין הצבאיים וליווי חיילים בחקירות מצ"ח המעניקים ללקוחות המשרד סיוע משפטי במהלך החקירות 

בהתבסס על ניסיון רב שנים בתחום.

 

לייעוץ וליווי צמוד של עורך דין צבאי במהלך חיפוש ובחקירת מצ״ח התקשרו:

 

עו״ד לימור ברמלי 058-5505404 

 

עו״ד אופיר ברמלי 058-5404505

 

(במקרי חירום זמינות 24/7 - מומלץ לשמור למקרה חירום)

 

אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא. בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין. משרד עורכי דין לימור ברמלי אינו אחראי לשימוש שיעשה על ידי הקורא במדריך זה והקורא מבין כי כל שימוש ללא ייעוץ ממשרד עו״ד לימור ברמלי נעשה על אחריותו בלבד.  

 

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב ממשרד עו"ד לימור ברמלי אסור בהחלט.

 

מאמרי האתר

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בדף המאמרים של אתר זה שמורות לעו"ד לימור ברמלי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מעו"ד לימור ברמלי. כמו כן לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם. זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי שמורות לחברות שיצרו אותן. אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית, פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מעו"ד לימור ברמלי.

חיפוש בבתים של חיילים על ידי מצ״ח

058-5505404