בדיקת סמים בצבא

זיוף בדיקת סמים בשתן

איך מצ״ח בודקים האם חיילים משתמשים בסמים ?

מרבית החקירות הפליליות המתנהלות בצבא על ידי מצ״ח (משטרה צבאית חוקרת) בחשד לשימוש בסמים על ידי חיילים במהלך שירותם הצבאי.

כחלק מהחקירה, ובכדי לבדוק האם החייל אכן השתמש בסמים במהלך שירותו הצבאי, חוקרי מצ״ח מבקשים מהחיילים למסור דגימת שתן שתוצאותיה מהוות ראיה לשימוש / אי שימוש בסמים על ידי החייל הנבדק.

 

אם אני אקח כדור סידורל אוכל לשבש את תוצאות בדיקת (דגימת) השתן של מצ״ח ? האם ניתן לשבש או לעקוף בדיקות שתן / בדיקות סמים של מצ״ח ?

לצערנו הרב, חיילים רבים מנסים לשבש את דגימות השתן שניטלות על ידי חוקרי מצ״ח על ידי בליעה של כדורי סידורל. לרוב, חיילים אלו אינם מודעים לכך כי עצם נטילת כדור הסידורל במטרה לשבש את תוצאות דגימת מהווה עבירה חמורה של שיבוש הליכי חקירה או בשמה המשפטי - שיבוש הליכי משפט.

 

סעיף 244 לחוק העונשין קובע כי שיבוש הליכי משפט הינה עבירה פלילית חמורה מסוג פשע שהעונש הקבוע בחוק בגינה

הינו עד 3 שנות מאסר (!!):

 

חוק העונשין - שיבוש מהלכי משפט

244. העושה דבר בכוונה למנוע או להכשיל הליך שיפוטי או להביא לידי עיוות דין, בין בסיכול הזמנתו של עד, בין בהעלמת ראיות ובין בדרך אחרת, דינו - מאסר שלוש שנים; לענין זה, "הליך שיפוטי" - לרבות חקירה פלילית והוצאה לפועל של הוראת בית משפט.

 

כמה זמן הסמים נשארים בשתן / בגוף ? האם ניתן לבדוק זאת בבדיקת סמים ביתית שניתן לקנות בבתי המרקחת / בדיקת שתן לגילוי סמים של ״סופר פארם״ ? 

אין תשובה חד משמעתית לכמה זמן הסמים נשארים בגוף והתשובה לכך הינה אישית ומשתנה מאדם לאדם ותלויה במגוון רחב של משתנים.  

 

שימוש בסמים בצבא

 

איך מתבצעת בדיקת השתן ? האם אני חייב למסור את דגימת השתן כשחוקר מצ״ח מסתכל עלי ?

בדיקות השתן מתבצעות על ידי הטלת השתן של החשוד לתוך כוסית קטנה עשויה פלסטיק. בטרם מסירת דגימת השתן יחתימו אתכם חוקרי מצ״ח על טופס לפיו אתם מצהירים כי מסירת הדגימה מתבצעת מרצונכם החופשי ובהסכמתכם המלאה. לאחר מכן, ייגש אתכם החוקר או החוקרת (בהתאם למינכם) לתא שירותים סמוך ויבקש מכם להטיל את השתן לתוך הכוסית. על פי נהלי מצ״ח מסירת דגימת השתן מתבצעת כאשר דלת תא השירותים פתוחה והחוקר עומד מאחורי החשוד על מנת לוודא שהחשוד לא מנסה לשבש את מתן דגימת השתן. עם סיום מתן השתן החוקר יבקש מכם לסגור את פקק הכוסית והוא יאטום אותה עם מדבקה עליה ירשום את שמכם, שמו ויסמנה כמוצג משפטי.

 

בתוך כמה זמן מתקבלות תשובות האם קיימים שרידים של סם בשתן ?

בכוסית דגימת השתן  קיימים בוחנים (אינדיקטורים) אשר בתוך מספר דקות מרגע מתן השתן מציגים תוצאות ראשוניות (כלומר גם הבדיקה נמצאה ״חיובית״, עדין אין הדבר מלמד על שימוש בסם על ידי החשוד באופן חד משמעי) האם קיימים שרידים לשימוש בסמים ומהו סוג הסם. לכן, גם אם דגימת השתן נמצאה ״חיובית״, כלומר נמצאו ראיות לשימוש בסמים, זה עדיין לא אבוד ובאמצעות ייעוץ משפטי נכון ניתן עוד לתקן את המצב

 

 

 

דוגמאות מתיקים שנוהלו במשרדנו - סגירת תיקי מצ״ח לחיילים בחשד לשימוש בסמים בצבא

 סמים בצבא

 

סגירת תיק

 

 

זומנתם לחקירה בחשד לשימוש בסמים ? אל תגיעו לא מוכנים ובלי עו"ד צבאי צמוד שיוכל לייעץ לכם כיצד לפעול בחקירה. להחלטה האם להתייעץ עם עו"ד יכולות להיות השפעות קריטיות (עד כדי הבדל האם התיק ייסגר או יוגש כתב אישום) ולכן מומלץ להתייעץ עם עו"ד מהר ככל מיד עם זימונכם על ידי מצ"ח ועוד בטרם החקירה

להתייעצות עם עו"ד שמתמחה בייצוג חיילים בתיקי שימוש בסמים בצבא התקשרו עכשיו 058-5505404

  סמים בצבא

 

עוד באתר האינטרנט של משרד עו״ד צבאי לימור ברמלי:

עורך דין צבאי - מידע על חקירות מצ״ח - עריקות - הצלחות בתיקים - לקוחות ממליצים

 

*אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא. בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין. משרד עורכי דין לימור ברמלי אינו אחראי לשימוש שיעשה על ידי הקורא במדריך זה והקורא מבין כי כל שימוש ללא ייעוץ ממשרד עו״ד לימור ברמלי נעשה על אחריותו בלבד.

 

כל הזכויות שמורות

 

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב ממשרד עו"ד לימור ברמלי אסור בהחלט.

 

מאמרי האתר

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בדף המאמרים של אתר זה שמורות לעו"ד לימור ברמלי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מעו"ד לימור ברמלי. כמו כן לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם. זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי שמורות לחברות שיצרו אותן. אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית,

פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מעו"ד לימור ברמלי.

058-5505404