שיטות החקירה של מצ״ח כנגד חיילים הנחקרים - עימות בחקירה ופוליגרף

 

בנוסף לחקירת החשוד עצמו (התשאול) עומדים לרשות מצ״ח (בדומה למשטרת ישראל) אמצעי חקירה מגוונים. בחלק זה נציג בפניכם חלק מאמצעים אלו אליהם נחשפו עורכי הדין במשרד עו״ד לימור ברמלי במהלך שירותם רב השנים כתובעים בכירים בפרקליטות הצבאית וקציני מצ״ח בדימוס:

 

  • עימות בחקירת מצ"ח - חוקרי מצ"ח יכניסו את החשוד והמתלוננת (או חשוד נוסף) וינסו לעמת אותם בנוגע לסתירה בין הגרסאות. העימות הינו שלב קריטי לביסוס הגרסה בחקירה ולכן חשוב מאוד לבצע תדרוך והכנה מקיפה בטרם ביצוע העימות ע"י עורכי הדין המכירים את הנהלים וצורת העבודה של חוקרי מצ"ח על מנת שתצאו מהעימות ללא נזקים שיכולים לפגוע בכם.

 

  • פוליגרף בחקירת מצ"ח - חלק מאמצעי החקירה של מצ"ח הינה בדיקת פוליגרף צבאית במסגרתה נשאל הנחקר מספר שאלות בכדי לבחון האם הוא דובר אמת או שקר. מטרתה של הבדיקה הינה לבסס או להפריח את החשוד כנגד החייל הנחקר במצ"ח ויש להיערך אליה בהתאם.

 

פוליגרף בדיקת אמת

 

  • שחזור ביצוע העבירה על ידי הנחקר - חוקרי מצ"ח רשאים לבקש מהחשוד לשחזר את ביצוע העבירה. שימו לב, מדובר בפעולה שמבוצעת בהסכמת הנחקר ולכן חשוב מאוד מאוד להיוועץ בעו"ד טרם ביצועה שכן היא יכולה להפליל אתכם.

 

זכרו: אמצעים ושיטות חקירה בשימוש מצ״ח הדורשים את הסכמת הנחקר - סירוב לבצען איננו מלמד או מצביע על אשמתכם!!!

 

*אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא. בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין. משרד עורכי דין לימור ברמלי אינו אחראי לשימוש שיעשה על ידי הקורא במדריך זה והקורא מבין כי כל שימוש ללא ייעוץ ממשרד עו״ד לימור ברמלי נעשה על אחריותו בלבד.

 

כל הזכויות שמורות

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב ממשרד עו"ד לימור ברמלי אסור בהחלט.

 

מאמרי האתר

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בדף המאמרים של אתר זה שמורות לעו"ד לימור ברמלי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מעו"ד לימור ברמלי. כמו כן לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם. זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי שמורות לחברות שיצרו אותן. אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית, פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מעו"ד לימור ברמלי.

פוליגרף בצבא

058-5505404