מהי זכות לאי הפללה עצמית בחקירה ?

אי הפללה עצמית בחקירה היא זכות חשובה מאוד שמאפשרת לעד או נחקר שלא לענות תשובות על שאלות החוקרים, אולם רק תשובות שעלולות להפליל אותו בביצוע עבירה. היא איננה ניתנת להעברה- כלומר אי אפשר להימנע מלהשיב על שאלה שעלולה להפליל אדם אחר.

 

האם כדאי לי לשתוק בחקירה ?

מדובר בשאלה קריטית מאוד שיכולה להשפיע על תוצאות החקירה והשלכותיה לכן, מומלץ מאוד להתייעץ עם עו"ד צבאי בעל ניסיון בחקירות מצ"ח ומשטרה שיוכל לייעץ לכם בסיטואציה הספציפית בה אתם נמצאים. משרדנו מייעץ לנחקרים רבים במהלך חקירתם ולכן מומלץ לשמור את מספר הטלפון ולהתקשר במקרה חירום. 

 

אם אני שותק בחקירה האם זה יכול לסבך אותי ?

בהתאם לחוק, שתיקת נחקר במהלך חקירתו לשאלות החוקרים עלולה להוביל לחיזוק הראיות כנגדכם. אולם, לכל חקירה "הסיפור שלה", ולכן התשובה לשאלה טמונה בהיקף הראיות הקיים כנגדכם. לכן, אנו חוזרים וממליצים להיוועץ בעו"ד אשר מומחה בדין הפלילי - צבאי שיוכל לסייע לכם במתן ייעוץ משפטי במהלך החקירה. 

 עוד באתר האינטרנט של משרד עורך דין צבאי לימור ברמלי:

 

מדריך לנחקר במצ"ח - טיפים לחקירה במצ"ח - הכל על עריקות - לקוחות ממליצים - הצלחות המשרד - צור קשר

 

*אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עו"ד, האמור לעיל אינו אלא תיאור כללי בלבד ולא מחייב של הנושא. בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין. משרד עורכי דין לימור ברמלי אינו אחראי לשימוש שיעשה על ידי הקורא במדריך זה והקורא מבין כי כל שימוש ללא ייעוץ ממשרד עו״ד לימור ברמלי נעשה על אחריותו בלבד.

 

כל הזכויות שמורות

 

אין להעתיק, לשכפל, לצלם, לתרגם, להקליט, לשדר, לקלוט ו/או לאכסן במאגר מידע בכל דרך ו/או אמצעי מכני, דיגיטלי, אופטי, מגנטי ו/או אחר – חלק כלשהו מן המידע ו/או המאמרים ו/או התמונות ו/או האיורים ו/או כל תוכן אחר שצורף ו/או נכלל באתר אינטרנט זה, בין אם לשימוש פנימי ו/או לשימוש מסחרי. כל שימוש בתכני האתר ללא אישור מפורש בכתב ממשרד עו"ד לימור ברמלי אסור בהחלט.

 

מאמרי האתר

כל הזכויות על המאמרים המקצועיים המתפרסמים בדף המאמרים של אתר זה שמורות לעו"ד לימור ברמלי, למעט במקומות בהם צויין אחרת במפורש. חל איסור מוחלט לפרסם את המאמרים, חלקם או בשלמותם, באף פורום אינטרנטי, בלוג, אתר אישי, אתר מקצועי, אתר מסחרי או אתר-ללא-כוונות-רווח, ללא אישור מפורש בכתב מעו"ד לימור ברמלי. כמו כן לערוך, לעבד או לשנות את התמונות והחומריים הגרפיים שמלווים אותם. זכויות היוצרים על עיצוב הממשק הגרפי המקורי שמורות לחברות שיצרו אותן. אין ללמד את המאמרים בשום מכון, קורס, מכללה או בית-ספר, במסגרת אישית, פרטית או קבוצתית, ללא אישור בכתב מעו"ד לימור ברמלי.

 

 

אי הפללה עצמית

058-5505404